Choć w nadchodzący weekend rywalizacja w ramach Letniej Grand Prix dalej będzie toczyć się w Europie, Japończycy myślami są już przy kolejnych konkursach, które zostaną rozegrane w ich ojczystej Hakubie 29 i 30 sierpnia. W jednym z nich na starcie pojawi się 12 Japończyków, w tym 6 z tak zwanej kwoty krajowej. Nie zabraknie lidera, Noriakiego Kasaiego.

29 i 30 sierpnia na skoczni w japońskiej Hakubie (K-120 / HS-131) rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. Skoczkowie z Kraju Kwitnącej Wiśni z pewnością liczą na wysokie lokaty, choć dotychczas w rywalizacji indywidualnej prezentowali całkiem dobrą formę. Kento Sakuyama, 12. w Wiśle, podczas konkursu w Hinterzarten uplasował się na najniższym stopniu podium, przegrywając jedynie z będącym w wyśmienitej formie Dawidem Kubackim i ze zdobywcą Pucharu Świata, Severinem Freundem. I choć w Polsce Sakuyama był jedynym skoczkiem z Japonii, ktory awansował do drugiej serii, to w Niemczech podopieczni Tomoharu Yokokawy spisali się znacznie lepiej i dla odmiany wszyscy uzyskali wynik w czołowej trzydziestce: Junshiro Kobayashi był 22., Shohei Tochimoto 25., a cztery lokaty niżej uplasował się Reruhi Schimizu. Gorzej wyglądały wyniki konkursów drużynowych - Japończycy zajęli w nich odpowiednio 8. i 7. pozycję, jednak, jak wiadomo, do Polski i Niemiec nie przyjechali w najsilniejszym składzie.
Dużo mocniejszą reprezentację przygotowują za to na konkursy w ojczyźnie. W jednym z nich, z racji bycia gospodarzem, będzie mogło wystartować 12 reprezentantów Japonii, 6 przysługujących im w pierwszym pieriodzie tego sezonu oraz 6 z tak zwanej kwoty krajowej. Na starcie nie zabraknie ulubieńca kibiców, Norakiego Kasaiego, do którego dołączą m.in. Daiki Ito czy Taku Takeuchi.
Skład Japonii na konkursy LGP w Hakubie (29-30 sierpnia):
- Yumu Harada
- Daiki Ito
- Kenshiro Ito
- Masamitsu Ito
- Noriaki Kasai
- Yunshiro Kobayashi
- Kento Sakuyama
- Yukiya Sato
- Reruhi Schimizu
- Shohei Tochimoto
- Taku Takeuchi
- Hiroaki Watanabe
Japończykom przysługuje sześciosobowa kwota startowa, dlatego też w obu konkursach wystąpi właśnie tylu skoczków. Będą to Noriaki Kasai, Kento Sakuyama, Yunshiro Kobayashi, Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi i Daiki Ito.
źródło: ski-japan.or.jp / informacja własna