You are currently viewing Początek lata dla Japonek, Takanashi: „Trzeba położyć fundamenty pod zimę”

Początek lata dla Japonek, Takanashi: „Trzeba położyć fundamenty pod zimę”

Takanashi Sara Hiza S.Piwowar - Początek lata dla Japonek, Takanashi: "Trzeba położyć fundamenty pod zimę"Japońskie skoczkinie narciarskie bardzo udanie rozpoczęły letni sezon zajmując dwie pierwsze lokaty w zawodach Grand Prix w Courchevel. Triumfowała utytułowana Sara Takanashi, a druga była jej koleżanka z drużyny, Yuki Ito. - Najważniejsza jest zima, ale latem trzeba położyć dobre fundamenty dla dobrej formy - przyznała zwyciężczyni.

 
Ito Yuki SGP.Hinterzarten.2013 nowe fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Początek lata dla Japonek, Takanashi: "Trzeba położyć fundamenty pod zimę"
Yuki Ito, fot. Stefan Piwowar

Takanashi w obu seriach konkursowych była dzisiaj zdecydowanie najlepsza. Skoki na 98 i 97 metrów zapewniły jest pewny triumf. - Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ w ciągu ostatnich kilku tygodni nie szło mi tak dobrze. Byłam jednak w stanie poprawić swoje wyniki w samym konkursie i z tego jestem zadowolona. Oczywiście najważniejsza jest zima, ale ważne jest to, aby latem położyć dobre fundamenty dla dobrej formy - skomentowała 18-latka z japońskiego miasta Kamikawa na wyspie Hokkaido.

Na drugim miejscu podczas dzisiejszej rywalizacji uplasowała się 22-letnia skoczkini z Kraju Kwitnącej Wiśni - Yuki Ito. Do zajęcia tej lokaty wystarczyły jej skoki na 93 i 95 metrów. - W tym sezonie nie mamy żadnych wielkim imprez, jak Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. Uważam zatem, że jest to czas na ustawienie kursu szkoleniowego na następne 2-3 lata - stwierdziła reprezentantka Tsuchiya Home Ski Team, dodając jednak: - Zawsze chcę osiągać najlepsze możliwe rezultaty i to jest coś nad czym pracuję.

Punkty do klasyfikacji generalnej LGP zdobyła też trzecia z Japonek - Kaori Iwabuchi (21. miejsce). Żeńska reprezentacja Japonii przewodzi letniemu Pucharowi Narodów z dorobkiem 190 punktów.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz