You are currently viewing Kamil Stoch: „To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony”

Kamil Stoch: „To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony”

WC.Planica.2014 Prevc Stoch Freund fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch: "To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony"Wczorajsza rywalizacja w Einsiedeln zakończyła się zwycięstwem Severina Freunda, a obok niego na podium stanęli Peter Prevc i Kamil Stoch. Najlepsi skoczkowie tuż po konkursie ocenili swoje skoki, a najbardziej zaskoczony swoją pozycją był nie kto inny, jak Kamil Stoch. – Jestem bardziej zaskoczony niż zadowolony – przyznał na pokonkursowej konferencji.

 

Stoch Kamil rozbieg S.Piwowar 300x200 - Kamil Stoch: "To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony"
Kamil Stoch, fot. Stefan Piwowar

Podium rywalizacji w Einsiedeln wyglądało bliźniaczo podobnie do końcowej klasyfikacji generalnej sezonu 2013/14 i z pewnością nie mielibyśmy nic przeciwko temu, by i w zimie tak potoczyły się pucharowe losy, choć na szczycie z pewnością wolelibyśmy widzieć Kamila Stocha. Tym razem nasz skoczek, po skokach liczących 111,5 oraz 113 metrów, zajął jednak najniższy stopień podium, a zważywszy, że dalej zmaga się z problemami związanymi z pozycją najazdową, jest się z czego cieszyć. Jak przyznaje on sam, a ponadto trener, Łukasz Kruczek, nie jest to jeszcze optymalna dyspozycja, ale wszystko zmierza ku dobremu. A jak skoczek z Zębu ocenił konkurs w swoim wykonaniu? – Cieszę się, że znalazłem się na podium, choć jestem bardziej zaskoczony niż zadowolony. To nie były moje najlepsze skoki, cały czas pracuję nad pozycją najazdową, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Teraz wyjeżdżam na urlop, na który tyle czekałem – zakończył dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, którego na skoczni zobaczymy dopiero 5 i 6 września podczas konkursu w Czajkowskim. 

Dla Petera Prevca, który na początku sezonu letniego radził sobie przeciętnie (14. pozycja w Wiśle i 18. w Hinterzarten) podium w Einsiedeln było drugim z rzędu w tym sezonie Letniej Grand Prix. Po skokach na 112. i 113. metr uplasował się tuż za swoim pogromcą z zeszłego sezonu, Severinem Freundem, tracąc do niego jedynie 0,5 punktu. Jak podkreśla, z zawodów na zawody czuje się pewniej, co znajduje odzwierciedlenie w uzyskiwanych rezultatach. - Z konkursu na konkurs moje skoki są coraz lepsze. 

Freund Severin fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Kamil Stoch: "To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony"
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

Choć Severin Freund odniósł drugie zwycięstwo w zawodach tegorocznej Letniej Grand Prix, podobnie jak Kamil Stoch nie jest do końca zadowolony ze swoich skoków, zwłaszcza z lądowania. - Wciąż brakuje mi elegancji przy lądowaniu, ale na tej skoczni to po prostu trudne - przyznaje. Niestety, pewnością nie będziemy świadkami triumfu Niemca w całym cyklu, ponieważ priorytetowo traktuje starty w zimie. - Na ten moment Letnia Grand Prix jest dla mnie zakończona, skupiam się na treningach, a mam naprawdę wiele do zrobienia - zakończył wczorajszy triumfator oraz obecny lider cyklu.

 

Aigner schanze w Hinzenbach skisprungschanze 300x200 - Kamil Stoch: "To nie były moje najlepsze skoki, jestem zaskoczony"
Aigner-Schanze w Hinzenbach, fot. skisprungschanzen.com

Wygląda na to, że skoczków, którzy podczas rywalizacji w Einsiedeln znaleźli się na podium, nieprędko znów zobaczymy na skoczni. Severin Freund nie potrafił powiedzieć, czy pojawi się jeszcze w którymś z konkursów, Peter Prevc wróci dopiero na ostatnie zawody w Austrii. Kamil Stoch wystartuje na początku września w Czajkowskim, by przypieczętować letnie starty w końcowym konkursie na Aigner-Schanze w Hinzenbach (K-85 / HS-94).  

 

źródło: fis-ski.com / informacja własna

Dodaj komentarz