You are currently viewing Siedmiu Polaków wystąpi w FIS Cup i LPK w fińskim Kuopio

Siedmiu Polaków wystąpi w FIS Cup i LPK w fińskim Kuopio

mateja maciusiak bl - Siedmiu Polaków wystąpi w FIS Cup i LPK w fińskim KuopioDuża skocznia Puijo w fińskim Kuopio będzie już za kilka dni areną rywalizacji podczas zawodów FIS Cup oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego. W oby cyklach wystąpią także reprezentanci naszego kraju. Sztaby szkoleniowe polskich kadr zdecydowały, że w konkursach wystąpią przede wszystkich podopieczni Roberta Matei.

 
Kantyka Przemek fot.Anna .Cis  300x199 - Siedmiu Polaków wystąpi w FIS Cup i LPK w fińskim Kuopio
Przemysław Kantyka, fot. Anna Cis

Konkursy FIS Cup w Kuopio odbędą się już w najbliższy czwartek i piątek (20-21 sierpnia). Zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego zostaną rozegrane na tej samej skoczni (Puijo K-120 / HS-127) w sobotę i niedzielę (22-23 sierpnia). O punkty obu klasyfikacji generalnych powalczy siedmiu reprezentantów Polski. Będą to: Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Adam Ruda, Dawid Jarząbek, Krzysztof Miętus (kadra „juniorska”), Andrzej Stękała (kadra B) oraz trenujący poza kadrami Stanisław Biela.

Wśród zawodników, którzy wystartują w Finlandii najlepiej jak do tej pory prezentował się Kantyka, który jest wiceliderem cyklu LPK (za Kubackim) oraz czwartym zawodnikiem klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Cała kadra B trenowana przez Macieja Maciusiaka, w dniach 24-28 sierpnia ma natomiast w planach zgrupowanie w austriackim Stams.

Przypomnijmy, że przed rokiem w zawodach FIS Cup w Kuopio najlepszym zawodnikiem dwukrotnie okazał się reprezentant gospodarzy, Olli Muotka. Polacy nie startowali. W konkursach LPK podwójne zwycięstwo odniósł natomiast Cene Prevc, a najlepszymi z biało-czerwonych byli Jakub Wolny (5. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (6. miejsce). Z zawodników, którzy udadzą się do Finlandii także w tym roku raz zapunktował Krzysztof Miętus (29. miejsce).

 

informacja własna

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Boski Neptun

    Skacze teraz jako skoczek pod narodowością Słowacką razem z Tomasem Zmorayem u Mikeski

  2. Boski Apollo

    Co się dzieje z Kastelikiem?

Dodaj komentarz