You are currently viewing Thomas Morgenstern ze złotem w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata

Thomas Morgenstern ze złotem w Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata

morgi kd - Thomas Morgenstern ze złotem w Śmigłowcowych Mistrzostwach ŚwiataThomas Morgenstern, który rok temu oficjalnie zakończył karierę skoczka narciarskiego nie narzeka na nudę. 28-letni Austriak słynący z zamiłowania do ekstremalnych wyzwań kilka dni temu wziął udział w 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Polsce.  Popularny „Morgi” zdobył na nich złoty medal.

 

W czasie imprezy, która została rozegrana w Zielonej Górze, Thomas Morgenstern wraz z drugim pilotem, Philippem Koehle, zdobyli tytuł mistrzów świata w kategorii juniorskiej (piloci z liczbą wylatanych godzin nie przekraczającą 250 godzin). Panowie zdobyli 1061,1 pkt na 1200 możliwych.

To znakomite uczucie. Uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w pierwszym konkursie nie było łatwe, szczególnie dlatego, że tak naprawdę nie wiedziałem czego się tutaj spodziewać. Muszę przyznać, że byłem trochę zestresowany przed pierwszą konkurencją, ale kiedy tylko wystartowaliśmy, koncentracja była pełna. Myślę, że wykonaliśmy świetną robotę i jestem bardzo zadowolony z naszego występu – przyznał Morgenstern w wywiadzie dla potralu laola1.at.

 

źródło: fis-ski.com / laola1.at

 

Dodaj komentarz