You are currently viewing Groźny upadek Joachima Hauera w Courchevel
Joachim Hauer, fot. Bartosz Leja

Groźny upadek Joachima Hauera w Courchevel

Hauer Joachim LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  - Groźny upadek Joachima Hauera w Courchevel24-letni Joachim Hauer, który od początku tego sezonu bierze udział w zawodach z cyklu Letniej Grand Prix, nie pojawił się na starcie rywalizacji w Courchevel, mimo iż do Francji przyjechał. Okazuje się, że podczas nieoficjalnych treningów poprzedzających zmagania norweski skoczek doznał upadku, który mógł mieć dla niego bardzo poważne konsekwencje.

 

Norweska kadra trenowana przez Alexandra Stoeckla do Courchevel zawitała jeszcze przed zeszłotygodniowymi zawodami Grand Prix. Skoczkowie z północy Europy postanowili poświęcić ten czas na skoki treningowe na dużej skoczni. Podczas jednego z nich Hauer popełnił w locie techniczny błąd, stracił równowagę i panowanie nad nartami, po czym z impetem runął na zeskok (wideo >>)

- Naprawdę rzadko widzi się takie upadki i pierwszy raz widziałem aż taki upadek swojego zawodnika, odkąd zostałem trenerem kadry narodowej - przyznał w rozmowie z portalem nrk.no Stoeckl, który był oczywiście świadkiem całego zdarzenia. - Trudno jest stać i czekać na wiadomość przez walkie-talkie, czy wszystko skończyło się dobrze. Nasz fizjoterapeuta pobiegł natychmiast na dół. Dobrze było otrzymać informację, że Joachim zdołał wstać - dodał Austriak, który zapewnił, że sztab szkoleniowy ma przewidziane procedury nawet na tak drastyczne wydarzenia. Hauer został natychmiast przewieziony do pobliskiego szpitala, aby dokładnie sprawdzić stan jego zdrowia. Okazało się, że Norweg nie ma wstrząśnienia mózgu, żadnych złamań, ani żadnych obrażeń wewnętrznych, jest tylko nieco obolały.

Wniosek jest taki, że dobrze, iż miałem ubrany kask. Najbardziej narażone były właśnie kręgi szyjne. Na początku bałem się, że już nigdy nie będę mógł skoczyć ponownie. To bywa też trudne mentalnie, aby po czymś takim oddawać skoki, jednak na szczęście wszystko dobrze się ułożyło - opowiada reprezentant klubu Bekkelaget SK. Dodajmy, że już kilka dni po absencji w Courchevel Hauer wystartował w zawodach LGP w Einsiedeln, w których zajął 27. lokatę.

 

źródło: nrk.no

 

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz