You are currently viewing Oberstdorf: Juliane Seyfarth mistrzynią Niemiec

Oberstdorf: Juliane Seyfarth mistrzynią Niemiec

seyfarth juliane kd - Oberstdorf: Juliane Seyfarth mistrzynią NiemiecNormalny obiekt w Oberstdorfie (K-95 / HS-106) był w czasie weekendu areną żeńskich mistrzostw Niemiec w skokach narciarskich. Medale wywalczyły Juliane Seyfarth, Katharina Althaus i Selina Freitag. Dość niespodziewanie miejscem poza podium musiała się zadowolić mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata – Carina Vogt.

Juliane Seyfarth reprezentująca klub WSC 07 Ruhla w konkursowych skokach w kategorii kobiet osiągała 98,5 i 99,5 metra i z łączną notą 242,5 punktu zdobyła tytuł mistrzowski i złoty medal. Na drugim miejscu ze srebrnymi krążkami uplasowały się ex aequo dwie zawodniczki – Katharina Althaus (100,5 / 97,0 m) z klubu SC 1906 Oberstdorf i Anna Rupprecht (99,5 / 101,5 m) reprezentująca klub SC Degenfeld.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, wylądowała Luisa Goerlich, a dopiero piąte miejsce zajęła najbardziej utytułowana niemiecka skoczkini – Carina Vogt.