You are currently viewing Klemens Murańka dla SkokiPolska: „Było ciepło, ale konkurs fajny”

Klemens Murańka dla SkokiPolska: „Było ciepło, ale konkurs fajny”

Muranka Klemens CoC.Frenstat.2015.lato fot.Julia .Piatkowska - Klemens Murańka dla SkokiPolska: "Było ciepło, ale konkurs fajny"Klemens Murańka skacząc 98 i 97 metrów triumfował w dzisiejszych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie. Co więcej reprezentant kadry A awansował na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej cyklu. – Dzisiaj na skoczni było troszkę ciepło, ale konkurs był naprawdę fajny – powiedział tuż po zawodach.

 

Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane stając dziś na najwyższym stopniu podium odniósł czwarty triumf w LPK w karierze. Jak sam przyznaje, ma dość jasno sprecyzowane zadanie na weekend w Czechach. – Moim zadaniem jest uzyskać tutaj większą kwotę startową, utrzymać się w trójce Pucharu Kontynentalnego. Kończy się period i chodzi o to, abym wywalczył dodatkowe miejsce dla jednego zawodnika do Letniej Grand Prix. To było moje założenie, ale to jeszcze nie koniec, bo jutro mamy kolejny konkurs we Frenstacie. Wtedy też pasowałoby oddać skoki tak fajne jak dziś. Myślę, że będzie dobrze - przyznał.

O zagrożeniu ze strony zagranicznych rywali Murańka powiedział krótko: - To jest sport i każdy może zaskoczyć, są tu dobrzy zawodnicy. Przede wszystkim jednak trzeba robić swoje.

Zapytany o panujący na skoczni we Frenstacie ponad 30-stopniowy upadł, Murańka odparł żartobiliwie: - Gdyby na górze skoczni było zime piwo to by był dobry sposób na upał.

Jutrzejsza rywalizacja na obiekcie im. Jiri Raski rozpocznie się już o godz. 14:00. Pełny program >>

 

korespondencja z Frenstatu, Julia Piątkowska

 

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz