You are currently viewing Artur Kukuła: „Chciałbym występować w Pucharze Kontynentalnym”

Artur Kukuła: „Chciałbym występować w Pucharze Kontynentalnym”

Kukula Artur FIS.Cup .Szczyrk.2014 fot.Julia .Piatkowska - Artur Kukuła: "Chciałbym występować w Pucharze Kontynentalnym"Artur Kukuła skacząc dzisiaj w Szczyrku 101 i 97 metrów wywalczył trzecią lokatę w rozgrywanych tam zawodach FIS Cup. Dla 23-latka reprezentującego klub KS Wisła w Wiśle jest to drugie podium tego cyklu w karierze i szansa na kolejne międzynarodowe starty. – Chciałbym występować w Pucharze Kontynentalnym – przyznał.

 

Kukuła ma już na swoim koncie dwa podia zawodów FIS Cup w karierze. Na drugiej lokacie uplasował się przed trzema laty w Wiśle, a teraz zdołał wywalczyć trzecią pozycję w Szczyrku.

Oczywiście jestem zadowolony, nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Obsada jest tutaj mocna i nie było dzisiaj łatwo, ponieważ do Szczyrku przyjechała najlepsza trójka klasyfikacji generalnej FIS Cup [Queck, Pograjc, Altenburger]. Tych zawodników obawiałem się najbardziej. Była szansa nawet na zwycięstwo, jednak myślę, że w drugiej serii zabrakło mi szczęścia, warunki na to nie pozwoliły. Według trenera to jednak drugi skok był lepszy technicznie – ocenił skoczek z Goleszowa i dodał: – Warunki na skoczni były dość dobre, pozwalały daleko latać. W drugiej serii było jednak trochę mieszania i była lekka loteria.

Zapytany o plany na najbliższe miesiące, Kukuła odparł: – Lato jest okresem przygotowawczym, a zawody traktuję jako sprawdzian. Najbardziej skupiam się na zimie i mam nadzieję, że wtedy będzie jeszcze lepiej. Do zimy jeszcze trochę czasu i ciężko mówić o celach. Na pewno chciałbym jednak występować w Pucharze Kontynentalnym.

O kolejne podium zawodów FIS Cup, 23-latek będzie mógł powalczyć już w niedzielę. Początek rywalizacji na normalnej skoczni Skalite już od godz. 10:30.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz