You are currently viewing FIS Cup Pań w Szczyrku: Rajda i Pałasz liderują po pierwszej rundzie!

FIS Cup Pań w Szczyrku: Rajda i Pałasz liderują po pierwszej rundzie!

Rajda Kinga Carpath.2014 fot.J.Piatkowska - FIS Cup Pań w Szczyrku: Rajda i Pałasz liderują po pierwszej rundzie!Po pierwszej serii konkursu z cyklu FIS Cup w Szczyrku na prowadzeniu znajdują się dwie Polki – Kinga Rajda oraz Magdalena Pałasz. Na trzeciej lokacie plasuje się reprezentantka Niemiec, Arantxa Lancho. Pozycje w czołowej dziesiątce zajmują również Joanna Szwab (miejsce 5.), Paulina Cieślar (miejsce 7.) oraz Kamila Karpiel (miejsce 8.).

 

Kinga Rajda zapewniła sobie pierwsze miejsce, oddając skok na odległość 81 metrów, w najlepszym stylu z całej stawki. Magdalena Pałasz po skoku na 79,5 m do swojej młodszej koleżanki traci 4.5 punktu. Sklasyfikowana na 3. miejscu Niemka, uzyskując na odległość 78,5 m, zapewniła sobie lokatę na wirtualnym podium, jednak do polskiej liderki traci 6 oczek.

Polki zajmują lokaty w pierwszej i drugiej dziesiątce. Sztuka awansu do czołowej dziesiątki udała się trzem zawodniczkom: Paulinie Cieślar (72,5 metra / 10. miejsce), Joannie Szwab (71,5 metra / 7. lokata) i Kamili Karpiel (65 metrow / 8. pozycja). Katarzyna Pałasz i Joanna Kil z AZS-u Zakopane musiały zadowolić się 12. i 13 miejscem, uzyskując odpowiednio 60,0 i 55,0 metrów.   

W serii finałowej zobaczymy zaledwie 13 zawodniczek. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowana została Anna Twardosz, a z konkursu wycofały się Valentina Sderzhikova oraz Daniela Haralambie.

W pierwszej rundzie konkursowej zawodniczki skakały się z 19. belki startowej. Teraz czekają nas zmagania mężczyzn, a później druga runda konkursu pań.

 

Pełne wyniki pierwszej serii >>

 

źródło: ewoxx.com / informacja własna

Dodaj komentarz