You are currently viewing FIS Cup Pań: Życiowy sukces Kingi Rajdy, Polka triumfuje w Szczyrku!

FIS Cup Pań: Życiowy sukces Kingi Rajdy, Polka triumfuje w Szczyrku!

8H7A7847 Kopiowanie - FIS Cup Pań: Życiowy sukces Kingi Rajdy, Polka triumfuje w Szczyrku!Kinga Rajda zwyciężyła w zawodach z cyklu FIS Cup rozgrywanych na obiekcie Skalite w Szczyrku (K-95 / HS-106). Za jej plecami uplasowała się Niemka, Arantxa Lancho, a trzecie miejsce przypadło w udziale drugiej biało-czerwonej, Magdalenie Pałasz. W czołowej piątce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki Polski – Paulina Cieślar oraz Joanna Szwab. 

 

Polska zawodniczcka zapewniła sobie zwycięstwo po skokach liczących 81,0 i 84,5 metra. Nad sklasyfikowaną na drugim miejscu Niemką uzyskała 5.5 punktu przewagi. Arantxa Lancho dzięki skokom na odległość 78,5, a następnie 85 metrów zajęła miejsce drugie z przewagą aż 15 punktów nad Magdaleną Pałasz plasującą się na półmetku za prowadzącą Rajdą. Spadek Magdaleny Pałasz na najniższy stopień podium nastąpił w wyniku słabszego drugiego skoku na odległość 77 metrów.

Z dobrej strony pokazała się Paulina Cieślar, poprawiając skok oddany w pierwszej odsłonie konkursu o 7 metrów (72,5 / 79,5 metra) i w konsekwencji lądując tuż poza podium. Swój rezultat poprawiła również Joanna Szwab (71,5 / 75,5 metra), dzięki czemu została sklasyfikowana na miejscu 5.

Ósme miejsce wywalczyła Kamila Karpiel, skacząc na odległość 65,0 oraz 67,5 metra. Stawkę zamknęły Joanna Kil (60 i 56,5 metra) oraz Katarzyna Pałasz (55 i 53 metry).

W obu seriach skoczkinie oddawały swoje próby z 19. belki.

Pełne wyniki konkursu >>

Wyniki pierwszej serii można znaleźć TUTAJ >>>

Po dzisiejszym konkursie na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu wskoczyła Kinga Rajda. Stawce przewodzi dalej Austriaczka, Jacqueline Seifriedsberger (100 punktów) przed Luisą Goerlich i Ursą Bogataj, które ex aequo plasują się na 2. miejscu z drobkiem 140 oczek. Magdalena Pałasz jest 11. z 60 punktami na koncie.  

 

informacja własna / ewoxx.com

Dodaj komentarz