You are currently viewing FIS Cup Szczyrk: Danny Queck i Artur Kukuła na czele po pierwszej serii

FIS Cup Szczyrk: Danny Queck i Artur Kukuła na czele po pierwszej serii

Queck Danny K.Sluzewska - FIS Cup Szczyrk: Danny Queck i Artur Kukuła na czele po pierwszej seriiDanny Queck oraz Artur Kukuła prowadzą ex aequo po pierwszej serii konkursu z cyklu Fis Cup na skoczni Skalite (K-95 / HS-106) w Szczyrku. Obaj uzyskali po 104,0 metry oraz notę 133,5 punktu. Za ich plecami znajduje się kolejny Polak, Adam Ruda, jednak do prowadzących traci 2,5 punktu. Do finału awansowało jeszcze 9 biało-czerwonych.

Czołowa trójka uzyskała identyczną odległość – wszyscy lądowali na 104. metrze, jednak to Danny Queck i Artur Kukuła znaleźli się na czele z notą 133.5 punktu. Tuż za nimi znajduje się Adam Ruda reprezentujący klub z Zagórza, tracąc do czołowej dwójki 2.5 punktu. Nie może czuć się jednak pewnym miejsca na podium, ponieważ po piętach depcze mu dwóch Niemców, zajmujących na półmetku czwartą lokatę: Tim Heinrich oraz wczorajszy triumfator, Michael Drecher, tracą do Polaka jedynie 0.5 punktu.

W czołówce znalazło się także miejsce dla trzech Słoweńców: 6. jest Andraz Modic (ex aequo z Florianem Altenburgerem), ósmy wicelider cyklu, Andraz Pograjc, a 10. wczorajszy zdobywca drugiej pozycji, Ziga Jelar.

Do serii finałowej awansowało 9 Polaków. Poza Kukułą i Rudą w czołowej dziesiątce znalazł się 9. Łukasz Podżorski po skoku na 102. metr. Dwa metry bliżej lądował 12. Stanisław Biela. Trzy lokaty niżej plasuje się obecnie Krzysztof Leja (98,5 metra), a 17. miejsce, ex aequo ze Słoweńcem, Janem Husem, zanotował Tomasz Byrt (97,5 metra). W trzeciej dziesiątce pojawili się za to 20. Andrzej Zapotoczny i 22. Konrad Janota (obaj 96,5 metra). Metr bliżej lądował 24. Andrzej Gąsienica, a stawkę Polaków w drugiej serii, na 27. i 29. pozycji, zamykają Tomasz Pilch oraz Dawid Jarząbek (odpowiednio 96,5 oraz 95,0 metrów). 

Sześciu skoczkow zostało zdyskwalifikowanych za nieprzepisowy kombinezon, nie było jednak w tym gronie żadnego z biało-czerwonych. Zawodnicy startowali z 12. pozycji najazdowej. 

Pełne wyniki pierwszej serii dostępne TUTAJ >>

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

Dodaj komentarz