You are currently viewing FIS Cup Szczyrk: Dublet Drehera, Artur Kukuła znów trzeci!

FIS Cup Szczyrk: Dublet Drehera, Artur Kukuła znów trzeci!

FIS.Cup .Szczyrk.2015 podium Queck Dreher Kukula fot.J.Piatkowska - FIS Cup Szczyrk: Dublet Drehera, Artur Kukuła znów trzeci!Michael Dreher wyjedzie ze Szczyrku z bardzo dobrymi wspomnieniami – w niedzielę po raz kolejny okazał się najlepszy w rywalizacji na skoczni Skalite. Za jego plecami uplasował się jego rodak, Danny Queck, a wczorajsze osiągnięcie powtórzył Artur Kukuła, wskakując na trzeci stopień podium. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech biało-czerwonych. 

 

Queck Danny K.Sluzewska 300x199 - FIS Cup Szczyrk: Dublet Drehera, Artur Kukuła znów trzeci!
Danny Queck, fot. Katarzyna Słuzewska

Na półmetku Artur Kukuła, po skoku na 104. metr znajdował się na czele stawki ex aequo z Niemcem, Dannym Queckiem. Niestety, w drugiej serii reprezentantowi KS Wisła nie udało się przekroczyć granicy 100. metra i uzyskując 97,5 metra, uplasował się ostatecznie na najniższym stopniu podium. Z czołowej trójki wypadł za to Adam Ruda – 104 metry w pierwszej serii i 96,5 metra w drugiej dały 5. lokatę i 247.0 punktów. Choć zwycięstwa nie odniósł prowadzący na półmetku Danny Queck, to z dubletu cieszył się Michael Dreher – mimo że po pierwszej kolejce zajmował 4. miejsce, to 100 metrów uzyskane w finałowym skoku umożliwiły wygraną. Losy triumfu ważyły się jednak do samego końca, ponieważ jego kolega z zespołu, Danny Queck, przegrał jedynie o 0.5 punktu.

Podzorski Lukasz fot.Anna .Cis  300x199 - FIS Cup Szczyrk: Dublet Drehera, Artur Kukuła znów trzeci!
Łukasz Podżorski, fot. Anna Cis

W czołówce znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Na 8. miejscu uplasował się Łukasz Podżorski (102,0 / 94,5 metra; 240 pkt), a 9. lokatę zarezerwował dla siebie Tomasz Byrt (97,5 / 98,0 metrów; 239 pkt). Warto zaznaczyć, że zaliczył duży awans – z 17. pozycji zajmowanej na półmetku. Poprawił się także Krzysztof Leja – 15. po pierwszej odsłonie, ostatecznie otworzył drugą dziesiątkę (98,5 / 95,5 metra; 235 pkt). Z 12. na 14. miejsce spadł Stanisław Biela po skokach na 100. i 92. metr. Pozostali biało-czerwoni uzupełnili trzecią dziesiątkę – 21. był Andrzej Zapotoczny, 23. Konrad Janota, 24. Dawid Jarząbek. Na 27. i 29. miejscu zawody ukończyli Tomasz Pilch i Andrzej Gąsienica, a ten pierwszy zdobył pierwsze punkty w zawodach tej rangi w karierze. 

W pierwszej odsłonie zawodnicy startowali z 12., a w drugiej z 10. pozycji najazdowej. Wyniki pierwszej rundy można znaleźć TUTAJ >

Pełne wyniki konkursu >>

Na czele klasyfikacji generalnej cyklu znajduje się dalej Danny Queck (361 pkt) z przewagą 88 oczek nad drugim Andrazem Pograjcem (273 pkt). Podium uzupełnia Florian Altenburger z dorobkiem 259 punktów. Dwa zwycięstwa zaprowadzły Michaela Drechera na 4. pozycję. Nieobecny w Szczyrku Przemek Kantyka spadł na 6. lokatę, za to na 11. miejscu pojawił się Artur Kukuła. Do czołowej dziesiątki awansował z kolei Adam Ruda (8. / 151 pkt). 

Za dwa tygodnie (12-13.09) rywalizacja w ramach cyklu FIS Cup przeniesie się do szwajcarskiego Einsiedeln, a następnie skoczkowie staną w szranki w rumuńskim Rasnovie (26-27.09). 

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

Dodaj komentarz