You are currently viewing Kento Sakuyama: „Zdobyłem doświadczenie, jestem silniejszy mentalnie”

Kento Sakuyama: „Zdobyłem doświadczenie, jestem silniejszy mentalnie”

Sakuyama Kento LGP.Wisla .2015 fot.Bartosz.Leja  - Kento Sakuyama: "Zdobyłem doświadczenie, jestem silniejszy mentalnie"Dla 25-letniego Kento Sakuyamy trwająca Letnia Grand Prix jest najlepszym okresem w jego dotychczasowej karierze. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni już czterokrotnie uplasował się na konkursowych podiach i obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej. - Moje skoki są bardzo konsekwentne i jestem silniejszy mentalnie - mówi.

 

Sakuyama rozpoczął sezon od 13. lokaty podczas konkursu w Wiśle-Malince. Później było już coraz lepiej. Poza podium uplasował się jedynie w Einsiedeln (10. miejce), a pozostałe cztery występy zakończył w czołowej trójce. Był trzeci w Hinterzarten i Hakubie, drugi w Courchevel, a w drugim dniu zmagań we własnej ojczyźnie odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi.

- W sobotę [124,0 / 124,5 m; 3. miejsce] byłem nieco zestresowany, ponieważ był to międzynarodowy konkurs praktycznie w domu. W niedzielę  już do tego przywykłem, byłem bardziej zrelaksowany i oddałem dwa dobre skoki [130,5 / 127,0 m; 1. miejsce]. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem być na podium razem z Taku Takeuchim - skomentował swój występ na olimpijskiej skoczni w Hakubie reprezentant klubu Kitano Construction Corp.Ski Team.

Obecny sezon letni jest zdecydowanie najlepszy w dotychczasowej karierze Japończyka. Co jest powodem aż tak dobrych startów? - Skaczę lepiej niż ostatniej zimy, moje skoki są bardzo konsekwentne i jestem silniejszy mentalnie. Podczas rywalizacji w Pucharze Świata zdobyłem doświadczenie, a to doprowadziło mnie do dobrych wyników tego lata. Chciałbym kontynuować takie skakanie w zimie i stawać się coraz silniejszy. Wtedy będę mógł zdobyć medal podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang - mówi odważnie.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz