You are currently viewing Kwoty startowe na drugi period sezonu, więcej Polaków w LGP

Kwoty startowe na drugi period sezonu, więcej Polaków w LGP

skoczek rozbieg lato - Kwoty startowe na drugi period sezonu, więcej Polaków w LGPZa skoczkami jest już pierwszy period sezonu 2015/2016, po którym zmianie uległy kwoty startowe na konkursy z cyklu Letniej Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wedle nowych przepisów Polacy powiększyli limit na zawody najwyższej rangi. Głównym autorem zwiększenia kwoty jest Klemens Murańka.

 

W zawodach LGP największą liczbę zawodników (7) będą mogli zaprezentować Słoweńcy. Stan posiadania zwiększyli Polacy, którzy już od konkursów w Czajkowskim będą mogli startować 6-osobowym składem. W tym gronie są także Austriacy, Niemcy, Japończycy i Norwegowie.

Limity startowe w LGP na II period sezonu 2015/16 (Czajkowski, Ałmaty, Hinzenbach):

Kraj
Kwota
Słowenia
7
Austria
6
Japonia
6
Niemcy
6
Norwegia
6
Polska
6
Czechy
4
Finlandia
4
Rosja
4
Szwajcaria
4
Francja
3
Włochy
3
Pozostałe reprezentacje
2
 

Zmagania w cyklu LPK przyniosły najwyższe kwoty startowe (wynikające także z zawodów FIS Cup) Austriakom, Niemcom i Słoweńcom, którzy bedą mogli wystawiać do zawodów Pucharu Kontynentalnego 7 skoczków. Wśród reprezentacji z 6-osobową kwotą startową są Polacy i Norwegowie.

Limity startowe w LPK na II period sezonu 2015/16 (Stams, Oslo, Klingenthal):

Kraj
Kwota
Austria
7
Niemcy
7
Słowenia
7
Norwegia
6
Polska
6
Pozostałe reprezentacje
3

 

W drugim periodzie sezonu będzie trwać walka o jak najlepsze kwoty na trzeci period, który zostanie rozpoczęty od zimowych zawodów Pucharu Świata w Klingenthal (21-22 listopada).

 
 

informacja własna

 

Dodaj komentarz