You are currently viewing Sześciu Polaków na LGP w Czajkowskim, junior w składzie

Sześciu Polaków na LGP w Czajkowskim, junior w składzie

Zyla.Piotr Lot fot.Julia .Piatkowska - Sześciu Polaków na LGP w Czajkowskim, junior w składzieSześciu polskich skoczków powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix podczas konkursów w Rosji. W składzie na zawody w Czajkowskim znaleźli się wszyscy reprezentanci kadry A prowadzonej przez Łukasza Kruczka, a także najlepszy zawodnik kadry juniorskiej Roberta Matei - Przemysław Kantyka.

 

Dzięki bardzo dobrym występom Klemensa Murańki w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie, w drugim periodzie sezonu 2015/16 w zawodach Grand Prix będzie mogło startować nie pięciu, a sześciu polskich skoczków.

Na dużej skoczni "Śnieżynka" w Czajkowskim (5-6 września) zaprezentują się zatem:

  • Piotr Żyła (142 pkt / 6. miejsce w LGP)
  • Kamil Stoch (134 pkt / 10. miejsce w LGP),
  • Jan Ziobro (27 pkt / 41. miejce w LGP),
  • Klemens Murańka (25 pkt / 44. miejsce w LGP),
  • Aleksander Zniszczoł,
  • Przemysław Kantyka.

Aktualnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w klasyfikacji generalnej cyklu jest Dawid Kubacki (249 pkt / 3. miejsce), jednak on do międzynarodowej rywalizacji powróci dopiero w przyszłym tygodniu podczas Pucharu Kontynentalnego w Stams. Dodajmy, że w ostatnim konkursie LGP, w którym pojawili się biało-czerwoni (w Einsiedeln), na trzecim stopniu podium uplasował się Kamil Stoch.

Pełny program zawodów w Czajkowskim i aktualne składy kadr >>

 

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz