You are currently viewing Puchar Solidarności w Zakopanem oficjalnie odwołany

Puchar Solidarności w Zakopanem oficjalnie odwołany

Zakopane Wielka.Krokiew.rozbieg.prog Puchar.Solidarnosci.2012 fot.Bartosz.Leja  - Puchar Solidarności w Zakopanem oficjalnie odwołanyZłych informacji dotyczących zakopiańskiej Wielkiej Krokwi ciąg dalszy. Zaplanowane na początek września zawody o Puchar Solidarności zostały oficjalnie odwołane. Podobnie jak w przypadku odwołania sierpniowej Letniej Grand Prix, powodem jest zły stan obiektu, uniemożliwiający zawodnikom oddawanie bezpiecznych skoków.

 

O ostatecznym odwołaniu imprezy poinformował oficjalny portal Polskiego Związku Narciarskiego. "Pion Sportowy Polskiego Związku Narciarskiego informuje, że na skutek porozumienia pomiędzy Solidarność Małopolska a PZN, zawody Pucharu Solidarności w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, planowane na dni 5-6 września 2015 roku nie odbędą się" - czytamy na stronie pzn.pl.

Tym samym IX edycja imprezy odbędzie się dopiero w przyszłym roku, oczywiście jeżeli Wielka Krokiew zostanie zmodernizowana na tyle, aby możliwe były na niej bezpieczne skoki.

Przypomnijmy, że przed rokiem w zmaganiach na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza najlepszy okazał się Łukasz Podżorski, drugi był Andrzej Stękała, a trzecim stopień podium podzielili Adam Ruda i Przemysław Kantyka. Więcej o tych zawodach >>

Dodajmy, że w tym roku na Wielkiej Krokwi zaplanowany jest jeszcze konkurs o Puchar Prezesa PZN (3-4 października). Póki co nie są wiadome losy tych zawodów.

 

Galeria zdjęć z zeszłorocznego, VIII Pucharu Solidarności w Zakopanem (fot. Katarzyna Służewska, Anna Cis, Bartosz Leja):

 

źródło: pzn.pl / informacja własna

 

 

Dodaj komentarz