You are currently viewing Szkoleniowcy Norwegów odkryli karty przed LGP w Czajkowskim
Alexander Stoeckl (fot Bartosz Leja)

Szkoleniowcy Norwegów odkryli karty przed LGP w Czajkowskim

Alexander Stoeckl i Christian Meyer podali nazwiska skoczków i skoczkiń, które w najbliżśzy weekend (5-6 września) pojawią się na skoczniach kompleksu "Śnieżynka" w Czajkowskim. Nie obyło się bez niespodzianek - do Rosji pojedzie niedawny zwycięzca zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, Joacim Oedegaard Bjoereng

 

Podopieczni Alexandra Stoeckla nie pojawili się w japońskiej Hakubie, poświęcając czas na zgrupowanie w Oberhofie, a skoczkom towarzyszyły także ich koleżanki, Maren Lundby i Line Jahr. Po okresie treningowym przyszedł czas na sprawdzenie formy w międzynarodowych zawodach, dlatego reprezentanci z kraju Wikingów wybiorą się na konkursy Letniej Grand Prix w Czajkowskim (5-6 września). Na starcie nie pojawią się jednak czołowi zawodnicy minionego sezonu - Rune Velta, który będzie kontynuował treningi w domu, czy Anders Fannemel. Nie zobaczymy też Philipa Sjoena, Daniela Forfanga i Johanna-Andre Tande, którzy wracają do formy po problemach zdrowotnych. Dlatego też szansę na występ dostał 19-letni Joacim Oedegaard Bjoereng, który podczas tegorocznego Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach tej rangi. Towarzyszyć będzie mu dwóch innych skoczków. 

Skład Norwegów na LGP w Czajkowskim:

 • Kenneth Gangnes
 • Joacim Oedegaard Bjoereng
 • Joachim Hauer

W ślady Alexandra Stoeckla poszedł szkoleniowiec norweskich dziewcząt, Christian Meyer, a do Rosji zabierze swoje dwie podopieczne, Maren Lundby i Line Jahr, które również mają za sobą okres treningowy, a teraz zaprezentują się szerszej publiczności w zawodach najwyższej rangi. 

 

 

źródło: skiforbundet.no

 

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Boski Apollo

  Nie Daniela Forfanga, a Johanna Andre 😛

  1. Bartosz Leja

   Ech, przypominają się dawne czasy w skokach ;P Poprawione, dzięki.

Dodaj komentarz