You are currently viewing Jan Ziobro dla SkokiPolska: „Nie będę leżał, tylko ostro trenował”

Jan Ziobro dla SkokiPolska: „Nie będę leżał, tylko ostro trenował”

DSC08069 - Jan Ziobro dla SkokiPolska: "Nie będę leżał, tylko ostro trenował"Jan Ziobro skokami w Czajkowskim udowodnił, że nadal stać go na osiąganie wyników, którymi zachwycał w sezonie 2013/14, kiedy plasował się na podium Pucharu Świata w Engelbergu. Tym razem reprezentant kadry A wywalczył drugie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix. - Forma była OK, brakowało przełożenia na konkursy - powiedział.

 

Ziobro w dzisiejszym konkursie oddał skoki na 130 i 126,5 metra co pozwoliło mu znaleźć się na drugi stopniu podium. Lepiej od Polaka skakał jedynie Norweg Kenneth Gangnes. Osiągnięty wynik jest wyraźną mobilizacją przed nadchodzącym sezonem zimowym. - Poziom moich skoków i forma od początku była OK, tylko troszkę brakowało przełożenia na konkursy. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia do zimy - przyznał po zawodach Ziobro i dodał: - Skocznie w Czajkowskim są fajne, lubię takie profile. Organizacja zawodów też nie odbiegała niczym od konkursów w Europie.

Reprezentant klubu WKS Zakopane zapytany o opinię na temat dodatkowych kontroli kombinezonów na górze skoczni, odparł: - Jest to dobry pomysł i do wszystkich zmian można się przyzwyczaić, a nawet trzeba.

O sportowych planach na najbliższy czas Ziobro mówi z przekonaniem: - Planów treningowych nie mogę ujawnić, ale jedno jest pewne - nie będę leżał, tylko będę ostro trenował. Plany startowe to jeszcze rzecz prawdopodobnie ruchoma.

Dodajmy, że aktualnie 24-latek plasuje się na 16. miejscu (120 pkt) w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix, jednak jak zapowiedział trener Łukasz Kruczek, polska kadra nie wybiera się na zawody do kazachskich Ałmatów. Okazja do powiększenia dorobku pojawi się zatem najprawdopodobniej dopiero podczas finałowego konkursu w austriackim Hinzenbach (27 września).

 

informacja własna

 
 

Dodaj komentarz