You are currently viewing Kenneth Gangnes: „Wyniki dają mi sporo pewności siebie”

Kenneth Gangnes: „Wyniki dają mi sporo pewności siebie”

Do Rosji na zawody Letniej Grand Prix udało się tylko trzech norweskich skoczków. Jak się okazało, trener Alexander Stoeckl postawił na jakość i w dwóch konkursach „Wikingowie” wywalczyli aż cztery miejsca na podium, w tym dwa zwycięstwa. W sumie Kenneth Gangnes, Joachim Hauer i Joacim Bjoereng zdobyli 334 pucharowe punkty.

 

26-letni reprezentant norweskiej kadry A odniósł w Czajkowskim swój życiowy sukces – wygrał dwa konkursy z cyklu Letniej Grand Prix. Gangnes okazał się najlepszy zarówno na normalnej skoczni HS-106, jak i na dużej HS-140.

Tutaj jest naprawdę bardzo miło, skoki na obu skoczniach dały mi sporo radości. Przejście z dużego na normalny obiekt nie było dla mnie problemem. W końcu to wciąż są skoki narciarskie – skomentował swój wczorajszy występ.

Moja forma jest naprawdę dobra, a wyniki dają mi sporo pewności siebie. Naprawdę trudno powiedzieć jednak, dlaczego nagle idzie mi tak dobrze. Mogłem trenować przez cały rok bez żadnych kontuzji, może to jest powód. Jestem też o rok starszy – powiedział skoczek z klubu Kolbukameratene IL i dodał: – Zdobycie żółtego plastronu nie jest moim celem. Moim następnym konkursem będą prawdopodobnie zawody w Hinzenbach.

Drugim bardzo mocnym punktem norweskiej drużyny skaczącej w Rosji był Joachim Hauer. Dwa trzecie miejsca 24-latka zasługują na szczególną uwagę, biorąc pod uwagę bardzo groźny upadek, który niecały miesiąc temu przytrafił mu się w Courchevel.

Tutejsze obiekty są naprawdę bardzo fajne, to dwie świetne skocznie – zapewnił zawodnik klubu Bekkelaget SK, który na półmetku dzisiejszych zmagań był liderem konkursu. – Muszę przyznać, że w finale byłem nieco zdenerwowany. Pierwszy raz na tym poziomie rywalizacji oddawałem ostatni skok. Okazało się, że był on całkiem dobry i oczywiście jestem zadowolony z podium. Nie powinienem oczekiwać zbyt wiele – podsumował.

Trzecim zawodnikiem, który wystartował w Czajkowskim był Joacim Oedegaard Bjoereng, który plasował się na 17. i 31. miejscu.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz