You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „To jest obecny poziom Janka Ziobry”

Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: „To jest obecny poziom Janka Ziobry”

Kruczek wywiad B.Leja  - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To jest obecny poziom Janka Ziobry"Drugi konkurs Letniej Grand Prix rozgrywany w Rosji przyniósł lepsze wyniki reprezentantów Polski. Na podium wskoczył dobrze dysponowany w Czajkowskim Jan Ziobro, a pojedyncze dalekie skoki pokazali Piotr Żyła i Kamil Stoch. Nieco poniżej oczekiwań spisali się pozostali biało-czerwoni kadrowicze. Zawody ocenił Łukasz Kruczek.

 

Jan Ziobro skacząc 130 i 126,5 metra zdołał uplasować się dziś na drugim stopniu podium, mimo iż jego wczorajszy występ nie zapowiadał aż tak dobrego rezultatu (18. miejsce). - Janek nic w swoich skokach nie zmienił. Właśnie wczoraj pojawiły się błędy, a dziś skakał tak jak w ostatnich treningach. To jest jego obecny poziom - przyznał polski szkoleniowiec.

Ziobro.Jan lot.wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To jest obecny poziom Janka Ziobry"
Jan Ziobro, fot. Julia Piątkowska

Bardzo podobnie wyglądały występy Piotra Żyły oraz Kamila Stocha, którzy zdołali awansować o kilkanaście pozycji (Żyła z 22. na 7., Stoch z 26. na 10.). - Ich pierwsze skoki były słabsze [118,0 i 116,5 m], ale nie tak słabe jak wyniki, które osiągnęli. Mieli ogromnego pecha do warunków. Akurat wtedy mocno dmuchało na samym progu i w pierwszych metrach za progiem, kiedy zawodnik układa się do lotu. To dosyć znacząco obniżyło możliwości uzyskania lepszych metrów - tłumaczy Kruczek. Dodajmy, że w finale obaj doświadczeni biało-czerwoni lądowali znacznie dalej - odpowiednio 133,5 i 130 metrów.

Kolejny Polakiem, który zdołał uplasować się w czołowej trzydziestce był Klemens Murańka, jednak 22. lokata nie zachwyca. - Występ Klimka oceniam bardziej na minus. Wyniki niby OK, ale wiemy że w ostatnim czasie jego skoki były zdecydowanie lepsze i takich od niego się oczekuje. Tutaj prawie wszystkie skoki były zdecydowanie poniżej poziomu jaki na tę chwilę prezentował w treningach - ocenia trener kadry A.

Zyla Piotr fot.B.Leja 300x200 - Łukasz Kruczek dla SkokiPolska: "To jest obecny poziom Janka Ziobry"
Piotr Żyła, fot. Bartosz Leja

Punktów do klasyfikacji generalnej nie zdołali wywalczyć Aleksander Zniszczoł (33. miejsce) i Przemysław Kantyka (38. miejsce). - U Przemka może to być już wpływ dużej gęstości startów. U Olka nie było dziś dobrych skoków jak wczoraj. Pierwszy skok, próbny, był mocno za wcześnie. Skok drugi to była korekta pierwszego i w efekcie tego mocno spóźniony - mówi Łukasz Kruczek.

O samym poziomie konkursu i organizacji zawodów, trener Polaków mówi krótko: - Na pewno można tutaj skakać dalej, ale obiekt jest jeszcze mało znany i tego też należy się nauczyć. Poza tym w skokach nie zawsze odległość jest najważniejsza. Organizacja była bardzo dobra, wszystko ogarnięte i do teraz nie widać żadnych potknięć.

Zapytany o plany polskiej kadry A na najbliższy czas, Kruczek odparł: - Teraz wracamy do kraju, dla większości będą treningi. Co do startów w Pucharze Kontynentalnym, decyduje Maciek Maciusiak. My nie startujemy w LGP w Ałmatach. Odwołali czarter i podróżowanie w inny sposób było dla nas zbyt obciążające.

 

informacja własna

 
 

 

Dodaj komentarz