You are currently viewing Anders Jacobsen wystąpi w ekstremalnym show „71 Degrees North”
Anders Jacobsen (fot. Stefan Piwowar)

Anders Jacobsen wystąpi w ekstremalnym show „71 Degrees North”

2 września w norweskim Lindesnes ruszyły nagrania do tegorocznego sezonu esktremalnego programu „71 Degrees North”, na uczestnictwo w którym zdecydował się były norweski skoczek narciarski – Anders Jacobsen. W ubiegłorocznej edycji równych sobie nie miał jego kolega z drużyny, Bjørn Einar Romoeren. Czy sympatyczny 30-latek powtórzy ten wyczyn?

 

Anders Jacobsen pomimo zakończenia kariery w skokach narciarskich, nie rezygnuje z podejmowania kolejnych wyzwań i niespełna pół roku po zawieszeniu nart na kołku startuje w show, w którym będzie zmuszony walczyć z własnymi słabościami.

Często podróżowałem i mam za sobą mnóstwo wycieczek, jednak nigdy nie doświadczyłem wspinaczki górskiej, z jaką teraz mam się zmierzyć – mówi Norweg, dodając iż najbardziej obawia się odmrożeń.

Z Jacobsenem w szranki stanie dziewięciu celebrytów i sportowców, wśród których będzie utytułowana biegaczka narciarska Kristin Størmer Steira, a także: Thomas Ulsrud (curling), Hans Petter Buraas (narciarstwo zjazdowe), Jonas Kinge Bergland (komik i lekarz), Erlend Elias Bragstad (stylista), Siri Kristiansen (prezenter radiowy), Agnete Kristin Johnsen (sztuka), Ann Kristin Flatland (biathlon) oraz Cathrine Larsåsen (skok o tyczce).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tylu gwiazd w tej edycji. To niesamowite, gdy artyści i komicy mierzą się z bezwzględnymi sportowcami. W programie będą musieli zmagać się z ekstremalnymi zadaniami, którym daleko od strefy komfortu – zapewnia dyrektor programu, Eivind Landsverk. Ostatni sezon był najchętniej oglądanym w historii programu.

Uczestnicy będą konkurować przez najbliższe tygodnie, testując swoją wytrzymałość i sprawność fizyczną. Zwycięzcą zostanie ten, który jako pierwszy dotrze do jednego z najbardziej wysuniętych na północ punktów w Europie – przylądka Nordkapp. W ramach podróży śmiałkowie będą musieli zmierzyć się m.in. z: trekkingiem górskim, hodowlą reniferów, przekraczaniem odległych terenów psim zaprzęgiem, pływaniem w lodowatym jeziorze czy wspinaczką po zamarzniętym wodospadzie.

 

źródło: kjendis.no / ringblad.no

 

Dodaj komentarz