Po rywalizacji w Rosji skoczkowie powracają do rywalizacji w Letniej Grand Prix. W oficjalnych seriach treningowych na dużej skoczni Gorney Gigant (K-125 / HS-140) w Ałmatach najlepiej prezentowali się: Kento Sakuyama, Anze Semenic oraz powracający do rywalizacji Stefan Kraft. W Kazachstanie nie startują reprezentanci Polski.
W pierwszym treningu najlepiej zaprezentował się Kento Sakuyama, który poszybował 132 metry. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Semenic (129,0 m), a trzecie jego rodak - Robert Kranjec (128,5 m). Kolejne miejsca zajęli: Anze Lanisek, Ilmir Hazetdinov i Stefan Kraft.
Druga seria treningowa przyniosła najdłuższy skok dnia, którym popisał się Słoweniec Anze Semenic (138,0 m). Druga lokata przypadła jego koledze z drużyny Robertowi Kranjcowi (133,5 m), a trzecia - Austriakowi Stefanowi Kraftowi. Czołową szóstkę uzupełnili: Jaka Hvala, Yumu Harada i Anze Lanisek.
W trzecim treningu najlepszy rezultat uzyskał już podopieczny Heinza Kuttina - Stefan Kraft (133,5 m), który wyprzedził Kento Sakuyamę (132,0 m) oraz Roberta Kranjca (132,0 m). Wysoko plasowali się także: Jaka Hvala, Manuel Poppinger i Gregor Deschwanden.
Początek jutrzejszego konkursu planowany jest na godz. 15:00 (seria próbna o godz. 14:00). Relacja live będzie dostępna na SkokiPolska.pl. Pełny program LGP w Ałmatach >>
Wszystkim fanom skoków przypominamy o trwającym konkursie "Typuj skoki ze SkokiPolska.pl". Tutaj szczegóły >>
Pełne wyniki 1. treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Kento Sakuyama | JPN | 15 | 132,0 m | 78.7 |
2 | Anze Semenic | SLO | 15 | 129,0 m | 78.3 |
3 | Robert Kranjec | SLO | 15 | 128,5 m | 75.4 |
4 | Anze Lanisek | SLO | 15 | 131,5 m | 74.1 |
5 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 15 | 129,0 m | 71.0 |
6 | Stefan Kraft | AUT | 15 | 128,0 m | 70.2 |
7 | Ville Larinto | FIN | 15 | 132,0 m | 67.7 |
8 | Shohei Tochimoto | JPN | 15 | 125,0 m | 67.0 |
9 | Matjaz Pungertar | SLO | 15 | 126,0 m | 66.9 |
10 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 15 | 126,5 m | 66.3 |
11 | Manuel Poppinger | AUT | 15 | 124,5 m | 65.9 |
12 | Jaka Hvala | SLO | 15 | 125,0 m | 65.8 |
13 | Gregor Deschwanden | SUI | 15 | 124,5 m | 65.3 |
14 | Jernej Damjan | SLO | 15 | 123,0 m | 64.8 |
15 | Junshiro Kobayashi | JPN | 15 | 125,0 m | 64.3 |
16 | Thomas Diethart | AUT | 15 | 124,0 m | 61.4 |
17 | Kenshiro Ito | JPN | 15 | 124,5 m | 60.7 |
18 | Davide Bresadola | ITA | 19 | 126,5 m | 60.3 |
19 | Yumu Harada | JPN | 15 | 122,5 m | 58.4 |
20 | Manuel Fettner | AUT | 19 | 123,5 m | 58.0 |
21 | Reruhi Shimizu | JPN | 15 | 122,0 m | 57.3 |
22 | Alex Insam | ITA | 19 | 123,0 m | 56.1 |
23 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 19 | 121,5 m | 53.0 |
24 | Tim Heinrich | GER | 19 | 120,0 m | 50.4 |
25 | Daniel Wenig | GER | 19 | 117,5 m | 50.1 |
26 | Harri Olli | FIN | 15 | 114,5 m | 49.4 |
27 | Seou Choi | KOR | 15 | 114,0 m | 48.4 |
28 | Denis Kornilov | RUS | 15 | 113,5 m | 48.2 |
29 | Luca Egloff | SUI | 15 | 114,5 m | 47.3 |
30 | Pascal Kaelin | SUI | 15 | 115,5 m | 44.4 |
31 | Radik Zhaparov | KAZ | 19 | 114,0 m | 43.1 |
32 | Dominik Maylaender | GER | 19 | 116,0 m | 42.3 |
33 | Chil-ku Kang | KOR | 19 | 112,0 m | 39.5 |
34 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 15 | 112,0 m | 32.4 |
DNS | Marat Zhaparov | KAZ | - | - | - |
Pełne wyniki 2. treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Anze Semenic | SLO | 15 | 138,0 m | 79.4 |
2 | Robert Kranjec | SLO | 15 | 133,5 m | 72.7 |
3 | Stefan Kraft | AUT | 15 | 130,0 m | 69.8 |
4 | Jaka Hvala | SLO | 15 | 131,0 m | 65.5 |
5 | Yumu Harada | JPN | 15 | 129,5 m | 63.6 |
6 | Anze Lanisek | SLO | 15 | 130,0 m | 62.1 |
7 | Gregor Deschwanden | SUI | 15 | 126,0 m | 62.0 |
8 | Matjaz Pungertar | SLO | 17 | 130,0 m | 61.7 |
9 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 15 | 126,5 m | 61.5 |
10 | Jernej Damjan | SLO | 15 | 129,0 m | 60.9 |
11 | Shohei Tochimoto | JPN | 15 | 126,5 m | 59.1 |
12 | Manuel Poppinger | AUT | 17 | 128,0 m | 58.7 |
13 | Kenshiro Ito | JPN | 15 | 125,0 m | 58.1 |
14 | Junshiro Kobayashi | JPN | 15 | 127,0 m | 58.0 |
15 | Harri Olli | FIN | 15 | 128,0 m | 56.6 |
16 | Manuel Fettner | AUT | 17 | 120,5 m | 54.2 |
17 | Alex Insam | ITA | 17 | 119,5 m | 51.3 |
18 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 19 | 121,5 m | 49.6 |
19 | Seou Choi | KOR | 15 | 121,5 m | 48.6 |
20 | Tim Heinrich | GER | 17 | 116,5 m | 48.1 |
21 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 15 | 119,5 m | 47.8 |
22 | Luca Egloff | SUI | 15 | 119,5 m | 45.6 |
23 | Reruhi Shimizu | JPN | 19 | 120,5 m | 41.9 |
Ville Larinto | FIN | 19 | 118,5 m | 41.9 | |
25 | Chil-ku Kang | KOR | 19 | 116,0 m | 41.3 |
26 | Thomas Diethart | AUT | 19 | 122,0 m | 39.9 |
27 | Davide Bresadola | ITA | 19 | 115,0 m | 38.7 |
28 | Radik Zhaparov | KAZ | 19 | 116,0 m | 37.2 |
29 | Denis Kornilov | RUS | 15 | 113,0 m | 35.8 |
30 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 19 | 114,5 m | 35.5 |
31 | Pascal Kaelin | SUI | 19 | 114,5 m | 34.5 |
32 | Dominik Maylaender | GER | 19 | 113,5 m | 34.2 |
DNS | Marat Zhaparov | KAZ | - | - | - |
DNS | Daniel Wenig | GER | - | - | - |
DNS | Kento Sakuyama | JPN | - | - | - |
Pełne wyniki 3. treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok III | punkty | |
1 | Stefan Kraft | AUT | 15 | 133,5 m | 75.1 |
2 | Kento Sakuyama | JPN | 15 | 132,0 m | 72.2 |
3 | Robert Kranjec | SLO | 15 | 132,0 m | 71.6 |
4 | Jaka Hvala | SLO | 15 | 128,0 m | 61.9 |
5 | Manuel Poppinger | AUT | 15 | 127,5 m | 61.5 |
6 | Gregor Deschwanden | SUI | 15 | 127,0 m | 60.5 |
7 | Matjaz Pungertar | SLO | 15 | 126,0 m | 58.8 |
8 | Shohei Tochimoto | JPN | 15 | 125,5 m | 58.4 |
9 | Alex Insam | ITA | 16 | 129,0 m | 58.0 |
10 | Kenshiro Ito | JPN | 15 | 124,0 m | 57.7 |
11 | Yumu Harada | JPN | 15 | 127,5 m | 55.1 |
12 | Harri Olli | FIN | 15 | 126,0 m | 54.8 |
13 | Manuel Fettner | AUT | 16 | 127,0 m | 54.1 |
14 | Radik Zhaparov | KAZ | 16 | 129,0 m | 53.8 |
15 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 16 | 128,0 m | 52.7 |
16 | Davide Bresadola | ITA | 16 | 128,5 m | 52.0 |
17 | Seou Choi | KOR | 15 | 122,0 m | 49.7 |
18 | Junshiro Kobayashi | JPN | 15 | 122,0 m | 48.8 |
19 | Luca Egloff | SUI | 15 | 118,5 m | 44.1 |
20 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 15 | 117,0 m | 42.5 |
21 | Jernej Damjan | SLO | 15 | 117,5 m | 42.4 |
22 | Pascal Kaelin | SUI | 15 | 119,5 m | 41.2 |
23 | Reruhi Shimizu | JPN | 15 | 119,5 m | 41.0 |
24 | Tim Heinrich | GER | 16 | 119,5 m | 39.2 |
25 | Daniel Wenig | GER | 16 | 118,0 m | 37.9 |
26 | Dominik Maylaender | GER | 16 | 120,0 m | 37.6 |
27 | Thomas Diethart | AUT | 15 | 114,5 m | 36.5 |
Ville Larinto | FIN | 16 | 119,0 m | 36.5 | |
29 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 16 | 120,5 m | 35.6 |
30 | Denis Kornilov | RUS | 15 | 113,0 m | 33.9 |
DNS | Marat Zhaparov | KAZ | - | - | - |
DNS | Chil-ku Kang | KOR | - | - | - |
DNS | Anze Lanisek | SLO | - | - | - |
DNS | Ilmir Hazetdinov | RUS | - | - | - |
DNS | Anze Semenic | SLO | - | - | - |
informacja własna