You are currently viewing FIS Cup Einsiedeln: Stękała, Sinkovec i Fuchs wygrywają treningi

FIS Cup Einsiedeln: Stękała, Sinkovec i Fuchs wygrywają treningi

Stekala Andrzej Mistrzostwa.Polski fot.Julia .Piatkowska.logo  - FIS Cup Einsiedeln: Stękała, Sinkovec i Fuchs wygrywają treningiPodczas treningów poprzedzających pierwszy konkurs FIS Cup na skoczni im. Andreasa Kuttela w Einsiedeln (K-105 / HS-117) najlepsi okazali się Andrzej Stękała, Jure Sinkovec oraz Tim Fuchs. W pierwszej serii Polak i Słoweniec uzyskali 110,5 metra, w drugiej Niemiec osiągnął pół metra mniej. Dwukrotnie w czołówce uplasował się Łukasz Podżorski.

 

Pierwszy trening:

Sinkovec Jure fot.Julia Piatkowska 300x200 - FIS Cup Einsiedeln: Stękała, Sinkovec i Fuchs wygrywają treningi
Jure Šinkovec, fot. Julia Piątkowska

Podczas pierwszej rundy najlepsi okazali się Andrzej Stękała oraz Jure Sinkovec, którzy poszybowali 110,5 metra. 3. miejsce zajął kolejny Polak, Krzysztof Leja, który wylądował metr bliżej od czołowej dwójki. W pierwszej dziesiątce pojawiło się jeszcze dwóch biało-czerwonych: 6. był powracający do rywalizacji po kontuzji  Krzysztof Miętus, który osiągnął punkt konstrukcyjny obiektu im. Andreasa Kuttela (105,0 metrów), a 9. Łukasz Podżorski, który uzyskał 103,5 metra.

Tuż za czołową trójką znalazł się  Austriak, Jan-Oswald Krassnegger po skoku na 108. metr. 5. był z kolei Szwajcar, Killian Peier, który uzyskał 105,5 metra. Ex aequo z Krzysztofem Miętusem na 6. miejscu uplasowali się: Słoweniec Anze Lavitzar oraz Simon Greiderer. 

Pozostali dwaj Polacy zajęli lokaty w drugiej i czwartej dziesiątce. Dawid Jarząbek wylądował na 16. miejscu dzięki próbie na 99,5 metra. Najniżej znalazł się Adam Ruda – słabiutki skok liczący 89,5 metra dał dalekie, 39. miejscu 

Zawodnicy rywalizowali z 18. belki najazdowej. 

 

Drugi trening:

Podzorski Lukasz fot.B.Leja  300x198 - FIS Cup Einsiedeln: Stękała, Sinkovec i Fuchs wygrywają treningi
Łukasz Podżorski, fot. Bartosz Leja

Drugi trening należał do Niemca, Tima Fuscha, który poszybował na 110. metr. Za jego plecami znalazł się Alexander Hayboeck, który wylądował pół metra blizej. Czołową trojkę uzupełnił Rumun, Eduard Torok, zapisując na swoim koncie 108,0 metrów. Za wirtualnym podium znaleźli się: Szwajcar, Tobias Birchler, oraz Niemiec, Alxel Maylaender (obaj 107,5 metra). Dwa metry bliżej wylądował z kolei ósmy, Amerykanin Brian Wallace (105,5 metra). Na 6. lokacie ponownie zameldował się Simon Greiderer, tym razem ex aequo z Andrzejem Stękałą (106,5 metra).

Po raz drugi w czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze 10. Łukasz Podżroski, któremu do pukntu konstrukcyjnego zabrało 0,5 metra. Pozostali Polacy w drugiej serii nie zachwycili. Krzysztof Miętus był tym razem dopiero 37. (98,0 metrów), a Dawid Jarząbek i Adam Ruda zanotowali ex aequo 23. rezultat (obaj po 101,5 metra). Krzysztof Leja nie startował.

Zawodnicy rywalizowali z 19. pozycji najazdowej.  

Pełne wyniki obu serii treningowych dostępne TUTAJ >>

 

źródło: informacja własna / ewoxx.com

Dodaj komentarz