You are currently viewing LGP Pań Ałmaty: Takanashi zmierza po końcowy triumf
Sara Takanashi (fot. Julia Piątkowska)

LGP Pań Ałmaty: Takanashi zmierza po końcowy triumf

Sara Takanashi WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - LGP Pań Ałmaty: Takanashi zmierza po końcowy triumfSara Takanashi nie pozostawia złudzeń i potwierdza wysoką formę, prowadząc na półmetku przedostatniego konkursu LGP Pań w Ałmatach. Pozycję liderki dał jej skok na odległość 97,5 metra oddany przy niezbyt mocnym wietrze. Za jej plecami znajdują się Amerykanka, Nita Englund, oraz kolejna Japonka, Yuki Ito. Początek drugiej serii o 11.55.

 

Wydaje się, że Sara Takanashi dalej pozostanie niepokonaną skoczkinią w tegorocznym cyklu Letniej Grand Prix Pań. Japonka w pierwszej serii uzyskała 97,5 metra z 14. belki i z przewagą 2.3 punktu nad drugą zawodniczką przewodzi stawce. Z dobrej strony pokazała się Amerykanka, Nita Englund, która z obniżonej, 14. belki, przy niezbyt mocnych podmuchach pod narty zdołała wylądować na 99. metrze i z notą 122.3 pkt plasuje się na wysokim, 2. miejscu. Czołową trójkę uzupełnia Yuki Ito (92,0 metry / 14. belka).

Za podium plasuje się Słowenka, Spela Rogelj (96,5 metra / 14. belka). Znakomite warunki wykorzystała Austriaczka, Jacqueline Seifriedsberger, i z 16. belki uzyskała 100,5 metra, jednak za sprzyjający wiatr o sile niemal 2 metrów na sekundę odjęto jej aż 13.2 punktu, dlatego zajmuje na półmetku 5. lokatę. Szósta jest Maja Vtic po skoku na 91. metr. Punkt HS (95 metrów) o metr przekroczyła również Słowenka, Katja Pozun, dzięki czemu obecnie plasuje się na 7. lokacie (96,0 metrow / 16. belka). O metr dłuższy skok z tej samej pozycji najazdowej zanotowała jej rodaczka, 9. na półmetku Ursa Bogataj, jednak do swojej koleżanki traci 1.8 punktu, czyli niespełna metr. 

Poniżej oczekiwań spisały się Norweżki, ktore w Czajkowskim zajmowały miejsca na podium. Dzisiaj Maren Lundby uzyskała zaledwie 88,5 metra, a Line Jahr lądowała metr dalej. Na półmetku zajmują odpowiednio 12. i 11. miejsce.

Skoczkinie rywalizowały z 16. i 14. pozycji najazdowej przy dość zmiennym, a chwilami bardzo silnym wietrze pod narty. 

Pełne wyniki pierwszej serii TUTAJ >>

Początek drugiej serii już o 11.55. Wyniki na żywo można śledzić TUTAJ >>

 

źródło: informacja własna / fis-ski.com

Dodaj komentarz