You are currently viewing LPK Stams: Tande triumfuje, Maciej Kot na podium!

LPK Stams: Tande triumfuje, Maciej Kot na podium!

Polscy skoczkowie podtrzymali świetną passę, którą od lat utrzymują podczas konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Tym razem na drugim stopniu podium zdołał uplasować się reprezentant kadry B, Maciej Kot. Zwyciężył dość pewnie Daniel-Andre Tande z Norwegii. Wysoko uplasował się również Dawid Kubacki.

Daniel-Andre Tande, który ze 113 metrowym skokiem był liderem na półmetku rywalizacji, w finale poszybował 117 metrów i znacznie odleciał rywalom. To pierwsze zwycięstwo i zarazem pierwsze podium 21-letniego Norwega w letniej odsłonie Pucharu Kontynentalnego w karierze.

Znakomite drugie miejsce zajmowane po pierwszej serii utrzymał Maciej Kot (113,0 / 114,0 m), dla którego póki co jest to najlepszy występ tego lata. Dodajmy, że to drugie podium 24-latka w LPK w karierze. Podium uzupełnił dziś doświadczony reprezentant Niemiec, Michael Neumayer (109,5 / 112,5 m). Dla 36-latka była to już szósta lokata na podium w LPK w karierze. Neumayer był m.in. drugi przed rokiem właśnie w Stams.

Tuż za podium uplasował się jeden z obiecujących słoweńskich talentów – Domen Prevc (108,0 / 112,5 m), a piąty był kolejny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki (108,0 / 113,0 m). W czołowej szóstce zmieścił się jeszcze najlepszy z Norwegów – Halvor Egner Granerud (109,0 / 110,5 m). Wysoko, na siódmym miejscu wylądował kolejny podopieczny trenera Maciusiaka – Stefan Hula (109,5 / 110,0 m). Po udanych startach w cyklu FIS Cup, solidny występ zaliczył także Włoch, Sebastian Colloredo, który zajął 8. lokatę. Na 9. pozycji zmagania ukończył najwyżej sklasyfikowany Austriak – Markus Schiffner.

Warto podkreślić, że pucharowe punkty zdobyli wszyscy reprezentanci Polski. Poza Kotem, Kubackim i Hulą w finałowej trzydziestce wylądowali: Bartłomiej Kłusek (103,5 / 104,5 m; 19. miejsce), Aleksander Zniszczoł (101,5 / 101,5 m; 23. miejsce) oraz Krzysztof Biegun (101,5 / 101,0 m; 27. miejsce).

Czołowa trójka klasyfikacji generalnej cyklu LPK 2015 (nieobecna w Austrii) pozostała bez zmian. Prowadzi Anze Lanisek (335 pkt) przed Klemensem Murańką (312 pkt) i Przemysławem Kantyką (283 pkt). Na czwarte miejsce awansował Dawid Kubacki (245 pkt), a Maciej Kot jest na 18. pozycji (125 pkt).