You are currently viewing Stefan Kraft: „Skakanie sprawia mi teraz dużo radości”

Stefan Kraft: „Skakanie sprawia mi teraz dużo radości”

Kraft Stefan smile fot.Julia .Piatkowska - Stefan Kraft: "Skakanie sprawia mi teraz dużo radości"Mimo, że Stefan Kraft ma już na swoim koncie triumfy w Pucharze Świata oraz zwycięstwo w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni, dopiero dzisiaj po raz pierwszy wygrał konkurs Letniej Grand Prix. - Jestem w dobrej formie, skakanie sprawia mi teraz dużo radości. Mam nadzieję na takie skoki zimą - przyznał podopieczny Heinza Kuttina.

 

Kraft w konkursowych próbach osiągał 125 i 130 metrów. W pierwszej rundzie wystartował ze znacznie obniżonej platformy najazdowej. - Bardzo podoba mi się tutejsza skocznia. W Ałmatach jestem po raz drugi i bardzo lubię tutaj być. Wygrałem tutaj już trzy razy, dwa razy w Pucharze Kontynentalnym, a teraz w Grand Prix. Poziom był bardzo wysoki, ale ja wykonałem dwa perfekcyjne skoki. W pierwszej serii warunki były trudne, wiatr zmienny, ale w drugiej rundzie było już lepiej  - wyraził swoją radość tuż po konkursie austriacki zawodnik.

- Mam nadzieję, że będę skakał tak dobrze również zimą. W ciągu ostatniego miesiąca byłem skoncentrowany na treningach i jestem w dobrej formie, a zwycięstwo jest tego dowodem. Zawsze jednak trudno jest wygrać - przyznał Kraft i dodał: - Skakanie sprawia mi teraz dużo radości i nie mogę się doczekać jutra.

Na drugim miejscu w dzisiejszym konkursie znalazł się Robert Kranjec (123,0 / 135,0 m). - Ta skocznia jest bardzo dobra do latania. A to właśnie bardzo lubię - przyznał Słoweniec.

Podium uzupełnił Ilmir Hazetdinov (123,0 / 128,0 m), który uzyskał jednocześnie najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. - Lubię tą skocznię i często tutaj bywam. Naprawdę podoba mi się tutaj i chciałbym podziękować organizatorom. Pomimo trudnych warunków to był konkurs na bardzo wysokim poziomie - ocenił Rosjanin.

 

źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz