You are currently viewing LGP Pań Ałmaty: Piąty triumf Sary Takanashi!

LGP Pań Ałmaty: Piąty triumf Sary Takanashi!

Takanashi.Sara WC.Planica.2014 podium fot.Julia .Piatkowska - LGP Pań Ałmaty: Piąty triumf Sary Takanashi!Japonki nie pozostawiły złudzeń i po raz kolejny zaliczyły dublet, tym razem w finałowych zawodach Letniej Grand Prix w Ałmatach. Niepokonana od września 2013 roku pozostaje Sara Takanashi, która odbierze dziś trofeum za końcowy triumf. Podium uzupełniły Yuki Ito oraz Jacqueline Seifriedsberger. Słabo spisała się za to Line Jahr.

 

Seifriedsberger Jacqueline Hiza fot.S.Piwowar 300x200 - LGP Pań Ałmaty: Piąty triumf Sary Takanashi!
Jacqueline Seifriedsberger, fot.Stefan Piwowar

18-letnia Japonka prowadziła już na półmetku po skoku na 103,5 metra i z bezpieczną przewagą 4.6 punktu nad drugą Yuki Ito zmierzała po piąte zwycięstwo w Letniej Grand Prix tego lata. W drugiej odsłonie potwierdziła niesamowitą formę i po skoku na 96,5 metra powiększyła przewagę nad swoją starszą koleżanką, która w pierwszej kolejce uzyskała 99,5 metra, by w drugiej wylądować 6 metrów bliżej. Podium uzupełniła piąta na półmetku, Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger (96,0 / 95,5 metra).

Niestety, pozycji w czołowej trójce nie utrzymala Słowenka, Katja Pozun. O ile 97,5 metra, które uzyskała w pierwszej kolejce, dawały 3. lokatę, o tyle skok z drugiej rundy krótszy aż o 9,5 metra, spowodował znaczny spadek - na 7. pozycję (97,5 / 88,0 metrów). Podobny los spotkał Maren Lundby, która na półmetku znajdowała się ex aequo z Pozun - Norweżka w drugiej serii zapisała na swoim koncie 91,5 metra i musiała zadowolić się lokatą tuż za czołową trójką. Do podium straciła 1.8 punktu. 

Englund Nita fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP Pań Ałmaty: Piąty triumf Sary Takanashi!
Nita Englund, fot. Julia Piątkowska

5. miejsce zaliczyła Nita Englund, która wczoraj zanotowała najlepszy w karierze rezultat, zajmując drugą lokatę. Oczko niżej pojawiła się Francuzka, Julia Clair. Z 6. miejsca zajmowanego na półmetku na 9. spadła Rosjanka, Sofia Tikhonova (95 / 90,5 metra). Pozycję wyżej znalazła się jej koleżanka, Irina Avvakumova (94,5 / 91,5 metra). Czołową dziesiątkę zamknęła kolejna Słowenka, Spela Rogelj (94,0 / 90,5 metra). Zawiodla dopiero 12. Line Jahr.

 

W pierwszej serii jury ustawiło rozbieg numer 12., by w drugiej serii podwyższyć najpierw do 13., a później do 14. belki. O ile otwierająca runda przyniosła wszystkim skoczkiniom sprzyjający wiatr, o tyle w finale część zmagała się z podmuchami w plecy. 

Zobacz ostateczne wyniki >> oraz rezultaty po pierwszej serii >>>

W końcowej klasyfikacji pewny triumf odniosła Sara Takanashi z kompletem zwycięstw na koncie (500 punków). Za jej plecami, ze stratą 150 oczek, znalazła się Yuki Ito, a trzecie miejsce przypadło Amerykance, Nicie Englund. W klasyfikacji drużynowej również skoczkinie z Kraju Kwitnącej Wiśni okazały się bezkonkurencyjne, notując na swoim koncie 975 punktów. Podium uzupełniły Słowenki i Rosjanki, które tylko o 12 punktów wyprzedziły czwartą ekipę Norwegii. 

 

informacja własna

Dodaj komentarz