You are currently viewing Satysfakcjonujący weekend Krafta w Ałmatach

Satysfakcjonujący weekend Krafta w Ałmatach

Kraft Stefan WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Satysfakcjonujący weekend Krafta w AłmatachReprezentant Austrii, Stefan Kraft, miniony weekend może zaliczyć do jednego z bardziej udanych. Zwycięstwo w sobotę oraz druga lokata zdobyta w niedzielnych zmaganiach napawają optymizmem nie tylko samego zawodnika, ale i trenera, Heinza Kuttina. – Dobrze wiedzieć, że jestem w formie – cieszy się 22-letni skoczek.

 

Zawody w kazachskich Ałmatach były przedostatnimi w rywalizacji w cyklu Letniej Grand Prix 2015. Przed konkursem wieńczącym letnią przygodę z igelitem w Hinzenbach w klasyfikacji generalnej prowadzi Kento Sakuyama. Japończyk z sumą 525 punktów już w Kazachstanie zapewnił sobie końcowy triumf – drugi Robert Kranjec traci do lidera 176 punktów i wypuścił z rąk swoją szansę na "letnie trofeum". Z kolei dobra postawa Stefana Krafta pozwoliła mu na przesunięcie się na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu z liczbą 230 punktów.

Kraft Stefan lot.WC .Planica.2013 fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Satysfakcjonujący weekend Krafta w Ałmatach
Stefan Kraft, fot. Stefan Piwowar

22-letni Austriak w pierwszym dniu rywalizacji na skoczni Gornyj Gigant dzięki dwóm dobrym skokom zapewnił sobie zwycięstwo, dzieląc podium z Kranjcem oraz Hazetdinovem. Dzień później utrzymał drugie miejsce zajmowane po pierwszej serii, plasując się za plecami Junshiro Kobayashiego. - To był świetny weekend. Dobrze wiedzieć, że jestem w formie, a trening zmierza w dobrym kierunku. Mogę stale sprawdzać swoją dyspozycję i porównywać ją do tej sprzed roku, a to sprawia, że czuję się bardzo pozytywnie – komentuje udane dla siebie zawody Kraft.

W samych superlatywach o postawie swojego podopiecznego wyraża się trener Austriaków, Heinz Kuttin. - Stefan skacze dokładnie tak, jak moglibyśmy od niego tego oczekiwać, forma jest bardzo spójna, przez co może oddawać dobre skoki nawet w trudnych warunkach. Występ całej drużyny w kazachskich konkursach był jak najbardziej w porządku.

Jeśli Stefan Kraft w ostatnich zawodach Letniej Grand Prix utrzyma aktualną dyspozycję, może przesunąć się w klasyfikacji generalnej nawet tuż za trzech najlepszych skoczków tego lata.

Kalendarz oraz klasyfikacja LGP 2015. 

 

źródło: oesv.at

Dodaj komentarz