You are currently viewing W Planicy trwają kolejne prace renowacyjne
Skocznie w Planicy (fot. Frederik Clasen)

W Planicy trwają kolejne prace renowacyjne

Planica.Nordic.Center fot.Frederik.Clasen - W Planicy trwają kolejne prace renowacyjneRenowacja kompleksu Planica Nordic Center nadal trwa, zakończeniu uległy natomiast prace nad odnawianą skocznią mamucią. Na dużym i normalnym obiekcie zostały zainstalowane nowe reflektory, odnowie poddawana jest infrastruktura, planowo ma ona potrwać do listopada. Na kibiców czeka m.in. ekstremalna atrakcja w postaci tzw. kolejki tyrolskiej.

 
Planica Letalnica rozbieg fot.Julia .Piatkowska 300x200 - W Planicy trwają kolejne prace renowacyjne
Mamucia skocznia „Letalnica” w zimowej odsłonie, fot. Julia Piątkowska

Ponadto prace nad specjalnym „Adrenalin-Park” o tematyce skoków narciarskich powinny ulec zakończeniu już w październiku. Park ma w przyszłości promować turystykę w okolicy Kranjskiej Gory. Największą atrakcją dla kibiców będzie jednak z pewnością możliwość zjechania na specjalnej uprzęży z samego szczytu mamuciej skoczni na dół zeskoku dzięki specjalnie zainstalowanemu systemowi „zip-line”, czyli tzw. kolejce tyrolskiej. Prędkość osiągana w powietrzu może w czasie ekstremalnego wyczynu przekraczać 110 km/h. Ciekawą atrakcję przetestowali już m.in. słoweńscy skoczkowie i skoczkinie na czele ze Spelą Rogelj i Peterem Prevcem. Warto przypomnieć, że zamontowanie „zip-line” mają w planach także włodarze mamuciego obiektu Vikersundbakken.

W Planica Nordic Center w północnej Słowenii już w czasie nadchodzącej zimy zagoszczą nie tylko konkursy z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na początek stycznia na trasy narciarskie w dolinie Planicy wybiegną uczestnicy Pucharu Świata w biegach narciarskich, gdzie zaplanowane jest rozgrywanie sprintów.

Na dużej skoczni (Bloudkova Velikanka HS-139) pojawią się także skoczkowie rywalizujący w ramach lutowego Pucharu Kontynentalnego, a w połowie marca, w ostatniej odsłonie walki o Kryształową Kulę, sezon tradycyjnie zakończą zawodnicy Pucharu Świata na słynnej Letalnicy (HS-225).

 

źródło: fis-ski.com

 

 

Dodaj komentarz