You are currently viewing LPK Oslo: Maciej Kot na podium, trzech Polaków w dziesiątce!

LPK Oslo: Maciej Kot na podium, trzech Polaków w dziesiątce!

Maciej Kot potwierdził dobrą formę i choć nie udało mu się utrzymać prowadzenia zdobytego na półmetku, to zdołał uplasować się na trzecim stopniu podium. Po raz kolejny na czele znaleźli się Norwegowie - wygrał Daniel-Andre Tande, a drugi był Fredrik Bjerkeengen. W dziesiątce zameldowali się także Stefan Hula i Dawid Kubacki.

Kot Maciej lot.trening.Wisla fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK Oslo: Maciej Kot na podium, trzech Polaków w dziesiątce!
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Na półmetku zmagań zdecydowanym liderem był Maciej Kot, który oddał najdłuższy skok (105,0 metrów) i o ponad 8 punktów wyprzedzał drugiego Andreasa Stjernena oraz trzeciego Jakuba Jandę. Ostatecznie jednak ani Polak, ani Norweg, ani Czech nie zdołali utrzymać lokat na czele stawki.  Stjernen i Kot w drugiej kolejce lądowali aż o 10,5 metra bliżej, dlatego Polak z pozycji lidera spadł na trzecie miejsce, a Stjernen z drugiej pozycji na 6. Janda ostatecznie znalazł się tuż za podium. Tym samym dublet zaliczyli Norwegowie - wygrał 4. na półmetku Daniel-Andre Tande, dla którego jest to trzeci triumf tego lata. Pierwsze miejsce dały skoki na 104. oraz 102. metr. Dzięki temu skoczek z kraju Wikingów wysunął się na czoło klasyfikacji generalnej cyklu i przewodzi z dorobkiem 405 punktów.

Bjerkeengen Fredrik CoC.Wisla .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK Oslo: Maciej Kot na podium, trzech Polaków w dziesiątce!
Fredrik Bjerkeengen, fot. Julia Piątkowska

Drugie miejsce zajął dziś z kolei Frederik Bjerkeengen - o ile w pierwszej serii zapisał na swoim koncie 98,5 metra, o tyle w finale skoczył aż 6 metrów dalej i ostatecznie znalazł się tuż za plecami swojego kolegi z kadry ze stratą dwóch punktów.  Nie bez wpływu na powyższe wyniki miały warunki atmosferyczne, które nie sprzyjały skoczkom znajdującym się po pierwszej serii na czele stawki. Bardzo udany konkurs mają za sobą gospodarze. Oprócz znajdujących się na czele stawki Tande i Bjerkeengena w dziesiątce uplasowali się 6. Andreas Stjernen, 8. miejsce zajął Halvor Egner Granerud (101,5 / 100,5 metra), a dziesiątkę zamknął Espen Roee (96,5 / 99,0 metrów). 5. miejsce zajął jedyny Austriak w dziesiątce, Markus Schiffner.

Hula Stefan CoC.Wisla .2014 J.Piatkowska 300x200 - LPK Oslo: Maciej Kot na podium, trzech Polaków w dziesiątce!
Stefan Hula, fot. Julia Piątkowska

Pozostali Polacy spisali się przeciętnie. Na siódmym miejscu znalazł się 5. po otwierającej odsłonie Stefan Hula. 28-letni skoczek po pierwszej serii i skoku na 102. metr miał duże szanse na podium, jednak ostatecznie spadł o dwie pozycje. Na 9. lokacie zmagania zakończył 17. na półmetku Dawid Kubacki. Zawodnik z Szaflar oddał dwa równe skoki - 99,0 oraz 100,0 metrów. Punkty zdobyli jeszcze 21. Aleksander Zniszczoł (94,5 / 91,5 metra) oraz Krzysztof Biegun (91,0 / 89,0 metrów), który przesunął się z 30. pozycji zdobytej na półmetku na 26. miejsce. Dorobku punktowego nie powiększył natomiast Bartłomiej Kłusek, który zameldował się na 50. lokacie.

Klasyfikacji generalnej cyklu przewodzi Daniel-Andre Tande z dorobkiem 405 punktów, za jego plecami, ze stratą 45 oczek, znajduje się Dawid Kubacki. Trzeci jest Anze Lanisek, który utracił dotychczasowe prowadzenie. Po weekendzie w Oslo Maciej Kot przesunął się na 5. lokatę klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce w rankingu drugiego periodu LPK. W czołowej dziesiątce jest jeszcze trzech innych biało-czerwonych - 4. Klemens Murańka, 6. Przemysław Kantyka oraz 8. Stefan Hula.