You are currently viewing Gregor Schlierenzauer: „Skoki latem i zimą to dwa różne światy”

Gregor Schlierenzauer: „Skoki latem i zimą to dwa różne światy”

schlierenzauer gregor2 s.piwowar - Gregor Schlierenzauer: "Skoki latem i zimą to dwa różne światy"Choć Gregor Schlierenzauer zdecydował się jednak wystąpić w finałowych zmaganiach Letniej Grand Prix w Hinzenbach, to tego lata skupił się przede wszystkim na indywidualnym szkoleniu w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Innsbrucku. O treningach oraz celach na przyszły sezon opowiedział portalowi kleinezeitung.at. Nie zapomniał też o czytelnikach swojego bloga.  

 

Miniona zima w wykonaniu 25-letniego Tyrolczyka nie należała do udanych. Bo choć wielu skoczków cieszyłoby się z 10. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to dla Schlierenzauera był to najsłabszy wynik, odkąd w sezonie 2006/2007 na stałe zagościł w światowej czołówce. Niesatysfakcjonujące rezultaty nie załamują jednak podopiecznego Heinza Kuttina, ale przeciwnie, motywują do wytężonej pracy. - Radość i zamiłowanie do sportu nadal są bardzo duże. Poza tym przez ostatnie dwa lata nie wszystko szło po mojej myśli, a wyzwanie w postaci powrotu na szczyt jest dużo bardziej ekscytujące niż ciągłe zwycięstwa - nie kryje entuzjazmu.

schlierenzauer gregor lot s.piwowar 300x200 - Gregor Schlierenzauer: "Skoki latem i zimą to dwa różne światy"
Gregor Schlierenzauer w locie, fot. Stefan Piwowar

W kalendarzu przyszłej zimy znalazła się tylko jedna medalowa impreza najwyższej rangi - mistrzostwa świata w lotach, które odbędą się w ojczystym dla Schlierenzauera Tauplitz / Bad Mitterndorf. Mimo to Tyrolczyk nie skupia się na tym konkretnym starcie, ale liczy, że w każdych zawodach będzie w stanie potwierdzać swój potencjał - właśnie to będzie dla niego największym sukcesem. Cieszy się jednak, że weźmie udział w czempionacie przed własną publicznością. - Z takim wydarzeniem wiążą się wyjątkowe emocje. Dopiero w swoim dziesiątym pucharowym sezonie będę mógł dostąpić takiego zaszczytu i zaprezentować się w mistrzowskiej imprezie na własnym terenie.

10271421 786445381377306 4513911034666246147 o 300x200 - Gregor Schlierenzauer: "Skoki latem i zimą to dwa różne światy"
Gregor Schlierenzauer, fot. Julia Piątkowska

Mijające już lato Schlierenzauer poświęcił na wakacje w Stanach Zjednoczonych oraz solidne indywidualne treningi. I o ile dla Schlierenzauera-turysty wysokie temperatury byłyby pewnie zbawieniem, o tyle dla Schlierenzauera-skoczka nie stanowiły powodu do radości. - Z jednej strony latem ładujemy baterie na kolejną zimę, a z drugiej to dla nas czas treningu, a ten w upale faktycznie nie zawsze jest przyjemny - przyznał ze śmiechem 25-letni skoczek, którego jednak najbardziej ucieszyło jego amerykańskie tournee. - Po raz pierwszy przebywałem w Stanach dłużej, dzięki czemu mogłem w pełni zachwycać się tamtejszą atmosferą, pogodą oraz przywieźć mnóstwo zdjęć. Może w przyszłym roku zrobię z nich wystawę?  

WSC Falun Schlierenzauer Freund Velta fot.JPiatkowska 300x200 - Gregor Schlierenzauer: "Skoki latem i zimą to dwa różne światy"
Gregor Schlierenzauer wraz z Severinem Freundem i Rune Veltą na podium MŚ w Falun, fot. Julia Piątkowska

Teraz jednak przygotowania do zimy znajdują się już powoli na ostatniej prostej - po wyczerpujących treningach w Innsbrucku wicemistrz świata z dużego obiektu w Falun ćwiczył trochę mniej intensywnie, skupiając się na niecodziennych dla skoczka aktywnościach - grał na przykład w tenisa czy squasha. Obecnie jednak znów wraca na skocznię, i to nie tylko w celach szkoleniowych, ponieważ postanowił jednak wystartować w międzynarodowych zawodach i pojawi się w konkursie w Hinzenbach, który zakończy zmagania w tegorocznej Letniej Grand Prix. Na swoim blogu popularny "Schlieri" podzielił się z fanami emocjami, które towarzyszą mu przed powrotem do rywalizacji. - Nadchodzące dni spędzę na skoczni oraz na treningu siłowym, a następnie dołączę do drużyny na LGP w Hinzenbach. To mój pierwszy start w tym sezonie, i to przed własną publicznością, więc oczekiwania są duże. Dobrze będzie sprawdzić, w jakim miejscu jestem i jak prezentuje się na tle innych skoczków, a w połączeniu z wyjątkową atmosferą Hinzenbach z pewnością będzie dla mnie szczególne. I choć skoki latem i zimą to dwa różne światy, to przyjemność z lotu jest zawsze taka sama - zakończył 53-krotny zwycięzca pucharowych zawodów.    

 

źródło: kleinezeitung.at / schlieri.at

 

Dodaj komentarz