You are currently viewing Najmocniejszy skład Polaków na finał LGP w Hinzenbach

Najmocniejszy skład Polaków na finał LGP w Hinzenbach

Kot.M Zyla Kubacki fot.Julia .Piatkowska - Najmocniejszy skład Polaków na finał LGP w HinzenbachJuż 27 września na normalnej skoczni (HS-94) w austriackim Hinzenbach odbędą się ostatnie zawody tegorocznej Letniej Grand Prix. My poznaliśmy właśnie skład reprezentacji Polski na finałowy konkurs cyklu. Na Aigner-Schanze poskacze sześciu skoczków, wśród których wszyscy tego lata plasowali się na podium zawodów LGP lub Pucharu Kontynentalnego.

 

Konkursy na normalnym obiekcie Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) w austriackim Hinzenbach zakończą tegoroczny cykl Letniej Grand Prix. Trener Łukasz Kruczek zdecydował, że wystartuje tam aktualnie najmocniejsza polska szóstka:

  • Dawid Kubacki (5. miejsce w LGP),
  • Piotr Żyła (9.),
  • Kamil Stoch (10.),
  • Jan Ziobro (22.),
  • Klemens Murańka (49.),
  • Maciej Kot (51.).

Każdy z tych zawodników stał tego lata na podium zawodów Letniej Grand Prix lub Letniego Pucharu Kontynentalnego czym potwierdził przynależność do czołówki. Najlepiej prezentował się oczywiście Kubacki, który na swoim koncie ma triumfy w Kranju (LPK), Wiśle i Hinterzarten (LGP). Żyła plasował się na podium w Wiśle (LGP), Stoch w Einsiedeln (LGP), Ziobro w Czajkowskim (LPK), Murańka w najlepszej trójce LPK był trzykrotnie, w tym dwa razy wygrał (w Wiśle i Frenstacie), a Kot znajdował się "na pudle" w Stams i Oslo.

W klasyfikacji generalnej LGP póki co najwyżej jest Kubacki (249 pkt / 5. miejsce), jednak ma on tylko matematyczne szanse na wskoczenie na końcowe podium. Polacy w tak mocnym składzie będą mieli szansę powalczyć o triumf w letnim Pucharze Narodów, w który aktualnie są na drugiej pozycji (1651 pkt). Prowadzą Niemcy z dorobkiem 1721 punktów.

Pełne klasyfikacje generalna LGP 2015 >>

Dodajmy, że przed rokiem występ Polaków w Hinzenbach nie był najbardziej udany. W czołowej dziesiątce wylądował jedynie Kamil Stoch (10. miejsce), punkty zdobyli także: Maciej Kot (11. miejsce), Piotr Żyła (13. miejsce), Jakub Wolny (15. miejsce) i Dawid Kubacki (22. miejsce).

 

źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz