You are currently viewing Skład Finów na finał Letniej Grand Prix

Skład Finów na finał Letniej Grand Prix

Do zakończenia cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich 2015 pozostało pięć dni. Rywalizacja w austriackim Hinzenbach na skoczni normalnej  (K-85 / HS-94), w niedzielę 27 września, oprze się tylko na jednym konkursie. Finowie wystąpią w czteroosobowym składzie. Nie zabraknie w nim fińskiej legendy skoków narciarskich. 

Trener Jani Klinga na finał LGP na Aigner-Schanze powołał kadrę w  składzie: Janne Ahonen, Ville Larinto, Jarkko Määttä oraz Harri Olli. Dzień przed rozegrane zostaną kwalifikacje. 

Janne Ahonen powraca do rywalizacji po kontuzji kolana, której nabawił się w niemieckim Hinterzarten podczas zawodów LGP. W miniony weekend utytułowany Fin odniósł kolejne zwycięstwo w letnich mistrzostwach kraju. Larinto oraz Määttä uzupełnili podium w czempionacie Finlandii, a Olli zajął 10. miejsce.

W klasyfikacji generalnej LGP najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Finlandii jest Jarrko Määttä, który zajmuje 14. lokatę ze 156 punktami na koncie. Pozostali powołani na zawody w Hinzenbach plasują się na odległych pozycjach: Olli jest 45., Larinto 48., a Ahonen 71.

W klasyfikacji Letniego Pucharu Narodów Finowie zajmują siódmą pozycję (629 punktów).

 informacja własna

 

Dodaj komentarz