You are currently viewing Niemcy z Freundem na finałowe zawody w Hinzenbach

Niemcy z Freundem na finałowe zawody w Hinzenbach

Freund Severin 4ht fot.julia .piatkowska - Niemcy z Freundem na finałowe zawody w HinzenbachW finałowych zawodach Letniej Grand Prix, które odbędą się w Hinzenbach, wystartuje sześciu reprezentantów Niemiec. Trener Werner Schuster postanowił zabrać do Austrii zarówno reprezentantów kadr pierwszej, jak i drugiej grupy szkoleniowej. Liderem drużyny zza naszej zachodniej granicy będzie zapewne Severin Freund.

 

Niemcy są obecnie liderami letniego Pucharu Narodów (1721 punktów), a największy wkład do tego dorobku wniósł mistrz świata z Falun - Severin Freund, który mimo iż wystartował w zaledwie trzech konkursach LGP, to zdołał w nich zgromadzić aż 280 punktów. 27-latek triumfował w Courchevel i Einsiedeln, a podczas konkursu przed własną publicznością w Hinterzarten uplasował się na drugim miejscu. Co więcej, Freund wciąż ma szansę wskoczyć na podium końcowej klasyfikacji generalnej cyklu, jednak musiałby liczyć na potknięcie jednego z rywali (Gangnesa lub Kranjca) i uplasować się co najmniej na drugiej lokacie.

Kilka solidnych występów tego lata stało się także udziałem Andreasa Wellingera (piąty w Hinterzarten), Richarda Freitaga (piąty w Courchevel) czy Stephana Leyhe (czwarty w Hinterzarten). Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy w karierze znalazł się w Hakubie Michael Neumayer, jednak on w Austrii nie wystartuje.

Skład niemieckiej drużyny na LGP w Hinzenbach (27 września):

  • Severin Freund (4. miejsce w LGP),
  • Andreas Wellinger (18.),
  • Richard Freitag (20.),
  • Stephan Leyhe (33.),
  • Markus Eisenbichler (46.),
  • Marinus Kraus (62.).

Pełny program i składy kadr na LGP w Hinzenbach >>

 

źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz