You are currently viewing FIS Cup Rasnov: Sinkovec prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w dziesiątce

FIS Cup Rasnov: Sinkovec prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w dziesiątce

Sinkovec Jure fot.Bjoertvedt - FIS Cup Rasnov: Sinkovec prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w dziesiątce30-letni Jure Sinkovec ze Słowenii prowadzi na półmetku pierwszego konkursu na normalnej skoczni (K-90 / HS-100) w rumuńskim Rasnovie. Pierwsze miejsce dał mu skok na setny metr. Za jego plecami znajdują się dwaj Niemcy: Tim Fuchs oraz David Siegel. Polacy nie zachwycili – w dziesiątce uplasowało się jedynie dwóch biało-czerwonych. 

 

Jure Sinkovec w pierwszej rundzie uzyskał odległość 100 metrów, która dała mu 131.5 punktu oraz prowadzenie w konkursie. Tuż za jego plecami, z punktem straty, znajduje się Tm Fuchs, który ma z kolei 4 oczka przewagi nad swoim kolegą z drużyny, Davidem Siegelem. Niemcy uzyskali odpowiednio 97,5 oraz 96,5 metra.

W czołowej dziesiątce znajduje się dwóch Finów: czwarty jest Andreas Alamommo (95,5 metra), a 10. Elias Vaenskae (92,0 metry). Piątą i szóstą lokatę zarezerwowali dla siebie AUstriacy – Thomas Hofer (95,5 metra) oraz Simon Greiderer (94,5 metr), który plasuje się ex aequo z Tilenem Bartolem (95,0 metrów).

Stekala Andrzej Mistrzostwa.Polski fot.Julia .Piatkowska.logo  300x200 - FIS Cup Rasnov: Sinkovec prowadzi po pierwszej serii, dwóch Polaków w dziesiątce
Andrzej Stękała, fot. Julia Piątkowska

Polacy spisali się przeciętnie – w dziesiątce, na 8. i 9. miejscu zameldowali się Andrzej Stękała i Łukasz Podżorski, uzyskując odpowiednio 94,5 oraz 92,0 metry. Pozostali zajmują miejsce w drugiej, trzeciej i czwartej dziesiątce, przy czym aż czterech biało-czerwonych lądowało na 90. metrze. Są to: 12. Dawid Jarząbek, plasujący się ex aequo na 16. miejscu Krzysztof Leja i Andrzej Zapotoczny oraz 18. Adam Ruda. Czołową dwudziestkę po skoku na 88. metr zamyka Stanislaw Biela, dwie pozycje niżej zameldował się Przemek Kantyka (87,5 metra), 23. jest z kolei Dominik Kastelik (87,5 metra). Najsłabiej zaprezentował się 36. Krzysztof Miętus, który zapisał na swoim koncie zaledwie 81,5 metra.   

 

Pełne wyniki pierwszej serii >>

 

źrodło: informacja własna / ewoxx.com

 

Dodaj komentarz