Powracający do międzynarodowej rywalizacji Peter Prevc oddał najlepsze skoki w dwóch oficjalnych seriach treningowych przed kwalifikacjami do konkursu Grand Prix w Hinzenbach. Bardzo dobre próby zaprezentowali także Polacy - w ścisłej czołówce plasowali się: Dawid Kubacki, Maciej Kot i Klemens Murańka. Przed nami kwalifikacje.
W pierwszym oficjalnym treningu na Aigner-Schanze (K-85 / HS-94) najdalej (92,0 m) skoczył Peter Prevc i to jego nota okazała się być najwyższa. Tuż za Słoweńcem uplasował się najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki (91,0 m), a czołową trójkę uzupełnił Austriak Stefan Kraft (90,0 m).
Bardzo dobrze zaprezentowali się też: powracający do międzynarodowej rywalizacji Gregor Schlierenzauer (90,0 m) oraz lider LGP Kento Sakuyama (89,5 m). Wysok plasowali się ponadto: Piotr Żyła (90,0 m / 6. miejsce) i Kamil Stoch (89,5 m / 7. miejsce). Drugą dziesiątkę otworzyli: Jan Ziobro (88,5 m / 11. miejsce) i Maciej Kot (88,5 m / 12. miejsce). Słabiej zaprezentował się jedynie Klemens Murańka (82,5 m / 46. miejsce).
Również drugi trening padł łupem Petera Prevca, który tym razem skoczył 90 metrów. Dwie kolejne lokaty należały już do Polaków - Macieja Kota (92,5 m) i Klemensa Murańki (90,5 m). Trzecie miejsce ex aequo z Murańką zajął Andreas Stjernen (89,0 m). W czołowej dziesiątce uplasował się też Dawid Kubacki (84,5 m / 8. miejsce).
Lokaty w trzeciej i czwartej dziesiątce zajęli: Jan Ziobro (82,0 m / 28. miejsce), Kamil Stoch (81,5 m / 30. miejsce) oraz Piotr Żyła (82,0 m / 34. miejsce).
Już o godz. 17:00 powinny rozpocząć się kwalifikacje, relacja live na SkokiPolska.pl >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok I | punkty | |
1 | Peter Prevc | SLO | 7 | 92,0 m | 69.9 |
2 | Dawid Kubacki | POL | 7 | 91,0 m | 69.6 |
3 | Stefan Kraft | AUT | 7 | 90,0 m | 68.2 |
4 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 7 | 90,0 m | 68.1 |
5 | Kento Sakuyama | JPN | 7 | 89,5 m | 67.0 |
6 | Piotr Żyła | POL | 7 | 90,0 m | 66.8 |
7 | Kamil Stoch | POL | 7 | 89,5 m | 66.1 |
Kenneth Gangnes | NOR | 7 | 89,5 m | 66.1 | |
9 | Andreas Wellinger | GER | 7 | 89,0 m | 65.2 |
10 | Andreas Stjernen | NOR | 7 | 88,0 m | 64.7 |
11 | Jan Ziobro | POL | 7 | 88,5 m | 64.4 |
12 | Maciej Kot | POL | 7 | 88,5 m | 64.3 |
13 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 7 | 87,5 m | 63.8 |
14 | Janne Ahonen | FIN | 7 | 86,5 m | 63.8 |
15 | Richard Freitag | GER | 7 | 87,5 m | 62.7 |
16 | Vladimir Zografski | BUL | 7 | 87,0 m | 61.8 |
17 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 7 | 87,0 m | 61.7 |
18 | Anze Semenic | SLO | 7 | 87,0 m | 61.6 |
19 | Roman Koudelka | CZE | 7 | 87,0 m | 61.5 |
20 | Lukas Hlava | CZE | 7 | 88,0 m | 61.4 |
21 | Joachim Hauer | NOR | 7 | 86,5 m | 61.1 |
22 | Gregor Deschwanden | SUI | 7 | 86,5 m | 61.0 |
Manuel Fettner | AUT | 7 | 85,0 m | 61.0 | |
24 | Jakub Janda | CZE | 7 | 86,0 m | 60.8 |
25 | Kenshiro Ito | JPN | 7 | 86,0 m | 60.7 |
26 | Stephan Leyhe | GER | 7 | 85,5 m | 60.2 |
27 | Junshiro Kobayashi | JPN | 7 | 86,0 m | 59.3 |
28 | Rune Velta | NOR | 7 | 85,5 m | 59.2 |
29 | Shohei Tochimoto | JPN | 7 | 86,5 m | 59.0 |
30 | Florian Altenburger | AUT | 7 | 85,5 m | 58.7 |
31 | Andreas Kofler | AUT | 7 | 85,0 m | 58.6 |
32 | Anders Fannemel | NOR | 7 | 85,5 m | 58.4 |
33 | Ville Larinto | FIN | 7 | 85,0 m | 58.3 |
Philipp Aschenwald | AUT | 7 | 85,5 m | 58.3 | |
Michael Hayboeck | AUT | 7 | 85,0 m | 58.3 | |
36 | Rok Justin | SLO | 7 | 84,5 m | 58.2 |
37 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 7 | 84,5 m | 58.1 |
38 | Markus Schiffner | AUT | 7 | 84,5 m | 58.0 |
39 | Jaka Hvala | SLO | 7 | 85,0 m | 56.1 |
Yumu Harada | JPN | 7 | 85,0 m | 56.1 | |
41 | Markus Eisenbichler | GER | 7 | 82,5 m | 56.0 |
42 | Davide Bresadola | ITA | 7 | 84,0 m | 55.7 |
43 | Marinus Kraus | GER | 7 | 84,0 m | 54.9 |
44 | Jan Matura | CZE | 7 | 82,0 m | 54.4 |
45 | Sebastian Colloredo | ITA | 7 | 83,0 m | 54.1 |
46 | Klemens Murańka | POL | 7 | 82,5 m | 53.7 |
47 | Elias Tollinger | AUT | 7 | 82,0 m | 53.6 |
48 | Anze Lanisek | SLO | 7 | 82,0 m | 53.2 |
49 | Clemens Aigner | AUT | 7 | 83,0 m | 53.0 |
50 | Stefan Huber | AUT | 7 | 81,5 m | 52.0 |
51 | Jarkko Maeaettae | FIN | 7 | 83,0 m | 51.5 |
52 | Manuel Poppinger | AUT | 7 | 80,0 m | 51.1 |
53 | Ernest Prislic | SLO | 7 | 80,0 m | 49.4 |
Harri Olli | FIN | 7 | 77,5 m | 49.4 | |
55 | Killian Peier | SUI | 7 | 81,0 m | 49.1 |
56 | Kevin Bickner | USA | 7 | 80,0 m | 48.8 |
57 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 7 | 80,0 m | 47.3 |
58 | Federico Cecon | ITA | 7 | 79,0 m | 46.7 |
59 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 7 | 76,5 m | 46.2 |
60 | Pascal Kaelin | SUI | 7 | 79,0 m | 45.8 |
61 | Minato Mabuchi | JPN | 7 | 79,0 m | 45.3 |
62 | Halvor Egner Granerud | NOR | 7 | 79,0 m | 44.9 |
63 | Michael Glasder | USA | 7 | 77,5 m | 43.7 |
64 | Nejc Dezman | SLO | 7 | 73,0 m | 41.6 |
65 | Alexey Romashov | RUS | 7 | 76,0 m | 38.7 |
66 | Luca Egloff | SUI | 7 | 74,5 m | 38.2 |
67 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 7 | 72,5 m | 34.4 |
68 | Martti Nomme | EST | 7 | 73,0 m | 34.0 |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | belka | skok II | punkty | |
1 | Peter Prevc | SLO | 7 | 90,0 m | 73.4 |
2 | Maciej Kot | POL | 7 | 92,5 m | 69.3 |
3 | Klemens Murańka | POL | 7 | 90,5 m | 66.9 |
Andreas Sjernen | NOR | 7 | 89,0 m | 66.9 | |
5 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 7 | 89,0 m | 66.4 |
6 | Stephan Leyhe | GER | 7 | 91,0 m | 66.3 |
7 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 7 | 88,0 m | 65.7 |
8 | Dawid Kubacki | POL | 7 | 84,5 m | 65.2 |
9 | Andreas Wellinger | GER | 7 | 86,5 m | 64.5 |
10 | Stefan Kraft | AUT | 7 | 85,5 m | 64.2 |
11 | Rune Velta | NOR | 7 | 88,0 m | 64.1 |
12 | Anze Lanisek | SLO | 7 | 90,0 m | 63.8 |
Kenneth Gangnes | NOR | 7 | 84,5 m | 63.8 | |
14 | Rok Justin | SLO | 7 | 88,0 m | 63.7 |
15 | Gregor Deschwanden | SUI | 7 | 91,0 m | 63.6 |
16 | Richard Freitag | GER | 7 | 84,5 m | 62.8 |
17 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 7 | 89,0 m | 62.5 |
18 | Markus Schiffner | AUT | 7 | 87,5 m | 62.3 |
19 | Michael Hayboeck | AUT | 7 | 87,5 m | 62.2 |
20 | Jakub Janda | CZE | 7 | 89,5 m | 61.6 |
21 | Andreas Kofler | AUT | 7 | 85,0 m | 61.5 |
22 | Manuel Poppinger | AUT | 7 | 88,0 m | 61.4 |
Markus Eisenbichler | GER | 7 | 83,5 m | 61.4 | |
24 | Vladimir Zografski | BUL | 7 | 86,0 m | 61.2 |
25 | Roman Koudelka | CZE | 7 | 85,0 m | 60.8 |
26 | Marinus Kraus | GER | 7 | 85,0 m | 60.7 |
27 | Lukas Hlava | CZE | 7 | 83,5 m | 59.3 |
28 | Jan Ziobro | POL | 7 | 82,0 m | 59.2 |
29 | Clemens Aigner | AUT | 7 | 84,0 m | 59.0 |
30 | Joachim Hauer | NOR | 7 | 81,0 m | 58.9 |
Florian Altenburger | AUT | 7 | 84,0 m | 58.9 | |
Kamil Stoch | POL | 7 | 81,5 m | 58.9 | |
Kenshiro Ito | JPN | 7 | 81,5 m | 58.9 | |
34 | Piotr Żyła | POL | 7 | 82,0 m | 58.6 |
35 | Davide Bresadola | ITA | 7 | 83,5 m | 58.5 |
36 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 7 | 85,0 m | 58.4 |
37 | Harri Olli | FIN | 7 | 85,0 m | 58.1 |
38 | Anders Fannemel | NOR | 7 | 84,0 m | 58.0 |
39 | Manuel Fettner | AUT | 7 | 79,5 m | 56.4 |
40 | Ville Larinto | FIN | 7 | 83,5 m | 56.1 |
41 | Shohei Tochimoto | JPN | 7 | 82,0 m | 55.8 |
42 | Halvor Egner Granerud | NOR | 7 | 83,0 m | 54.8 |
43 | Philipp Aschenwald | AUT | 7 | 84,5 m | 54.7 |
Anze Semenic | SLO | 7 | 79,0 m | 54.7 | |
45 | Minato Mabuchi | JPN | 7 | 83,0 m | 53.6 |
46 | Elias Tollinger | AUT | 7 | 81,5 m | 53.1 |
47 | Ernest Prislic | SLO | 7 | 83,0 m | 52.2 |
48 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 7 | 81,0 m | 50.9 |
49 | Pascal Kaelin | SUI | 7 | 83,0 m | 50.5 |
50 | Stefan Huber | AUT | 7 | 80,0 m | 50.4 |
51 | Michael Glasder | USA | 7 | 81,5 m | 50.0 |
Junshiro Kobayashi | JPN | 7 | 78,5 m | 50.0 | |
Sebastian Colloredo | ITA | 7 | 79,0 m | 50.0 | |
54 | Jan Matura | CZE | 7 | 82,0 m | 49.8 |
55 | Jaka Hvala | SLO | 7 | 79,5 m | 49.5 |
56 | Jarkko Maeaettae | FIN | 7 | 79,5 m | 49.1 |
57 | Killian Peier | SUI | 7 | 77,5 m | 47.6 |
58 | Kevin Bickner | USA | 7 | 81,0 m | 47.5 |
59 | Nejc Dezman | SLO | 7 | 80,0 m | 47.0 |
60 | Yumu Harada | JPN | 7 | 76,0 m | 46.7 |
61 | Martti Nomme | EST | 7 | 80,0 m | 46.1 |
62 | Federico Cecon | ITA | 7 | 79,0 m | 45.4 |
63 | Luca Egloff | SUI | 7 | 74,0 m | 44.7 |
64 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 7 | 78,5 m | 44.3 |
65 | Alexey Romashov | RUS | 7 | 74,5 m | 40.9 |
66 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 7 | 74,0 m | 35.7 |
DNS | Janne Ahonen | FIN | - | - | - |
DNS | Severin Freund | GER | - | - | - |
DNS | Kento Sakuyama | JPN | - | - | - |
informacja własna