You are currently viewing Anja Tepeš zakończyła sportową karierę

Anja Tepeš zakończyła sportową karierę

tepes anja piwowar.s - Anja Tepeš zakończyła sportową karieręAnja Tepes, która w ostatnich latach to zmagała się z poważnymi kontuzjami, to wracała na skocznię, postanowiła ostatecznie zakończyć sportową karierę. – To dla mnie bardzo trudne – przyznała. 24-letnia słoweńska skoczkini zamierza poświęcić się teraz edukacji i nie wyklucza pozostania w narciarskim środowisku w trenerskiej roli.

 
tepes anja2 s.piwowar 300x200 - Anja Tepeš zakończyła sportową karierę
Anja Tepes, fot. Stefan Piwowar

Naprawdę nie mam pojęcia, jak to powiedzieć, to dla mnie bardzo trudne, ale tak to już jest. Tydzień temu postanowiłam zakończyć karierę skoczkini narciarskiej. Po 3 latach ciężkiej pracy podczas rehabilitacji i 3 operacjach dowiedziałam się, że w najbliższej przyszłości będę musiała przejść jeszcze jedną, a moje kolano prawdopodobnie już nigdy nie będzie takie, jakie powinno być – wytłumaczyła siostra Jurija Tepesa na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Chciałabym powiedzieć „dziękuję” mojej rodzinie, która wspierała mnie od samego początku, Słoweńskiemu Związkowi Narciarskiemu, sponsorom, klubowi SC Dolomiti, wszystkim trenerom, którzy ze mną pracowali, dziewczynom z drużyny, które uczyniły moje podróże po świecie pełnymi radości, z mnóstwem świetnych wspomnień. Dziękuję też przyjaciołom i fanom, którzy mnie wspierali aż do samego końca. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie lepszego zespołu złożonego z was wszystkich i jestem pewna że bez was nie będzie już tak świetnie – napisała Słowenka.

tepes anja kd 300x200 - Anja Tepeš zakończyła sportową karierę
Anja Tepes, fot. Kata Deak

Jak się okazuje, Anja Tepes nie zamierza całkowicie rozstawać się ze skokami narciarskimi i wiąże przyszłość z tą dyscypliną sportu. – Mimo że nie będę już więcej skakać, to zostaję przy skokach narciarskich. Będę pomagać dzieciom stawać się świetnym skoczkami i żyć ich marzeniami. Teraz wracam na uniwersytet, aby uczyć się, jak być jak najlepszym trenerem i nauczycielem – podsumowała.

Dodajmy, że Anja Tepes była uczestniczką Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Oslo (2011) i zajęła tam 30. lokatę. Wystartowała też w pierwszym w historii żeńskim konkursie Pucharu Świata w Lillehammer (2011). Najwyżej w PŚ plasowała się dwukrotnie na 8. lokacie (w Soczi i Ljubnie). Na podium zawodów pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej stała raz – podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer w 2012 roku.

Sympatycznej słoweńskiej zawodniczce życzymy wszystkiego najlepszego w nowych życiowych przedsięwzięciach!

 

źródło: facebook.com / informacja własna

 

 

Dodaj komentarz