You are currently viewing Szóstka Maciusiaka na finał LPK w Klingenthal

Szóstka Maciusiaka na finał LPK w Klingenthal

Maciusiak Maciej Wisla fot.B.Leja - Szóstka Maciusiaka na finał LPK w KlingenthalPo środowych treningach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem trener kadry B, Maciej Maciusiak ogłosił nazwiska skoczków, którzy w ten weekend zaprezentują się w finałowych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. W tym gronie znalazło się sześciu skoczków kadry B, z Maciejem Kotem i Dawidem Kubackim na czele. 

 

DSC 0052 300x199 - Szóstka Maciusiaka na finał LPK w Klingenthal
Bartłomiej Kłusek, fot. Katarzyna Służewska

Jak poinformował trener Maciusiak na łamach oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego, pewni startu na Vogtland Arenie mogli być: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Andrzej Stękała, który wywalczył sobie miejsce na LPK po udanym weekendzie FIS Cup w Rasnovie. O kolejne dwa miesjca walczyli pozostali skoczkowie, także ci spoza kadr. Ostatecznie decydującym wyznacznikiem były skoki prezentowane na środowym treningu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem - po nim do kadry na Klingenthal dołączyli Bartomiej Kłusek oraz Krzysztof Biegun, którzy pokazali się z najlepszej strony. - Bartek skakał dzisiaj naprawdę bardzo dobrze, natomiast Krzysiek w treningach prezentował również dobrą formę, dlatego to oni wystartują w Klingenthal -  komentuje postawę swoich podopiecznych trener kadry B.  

Tym samym Polacy będą mieli szansę na powiększenie swoich punktowych zdobyczy. Obecnie najwyżej plasuje się Dawid Kubacki, który z dorobkiem 360 punktów zajmuje pozycję wicelidera. Dwie lokaty niżej jest Klemens Murańka, który jednak w Klingenthal się nie pojawi, na piatym miejscu melduje się Maciej Kot (294 pkt), a na ósmym Stefan Hula (281 pkt). W domu zostanie też szósty Przemek Kantyka. W drużynowej klasyfikacji generalnej prowadzą biało-czerwoni przed Słoweńcami. W Klingenthal podopieczni Maciusiaka będą przede wszystkim walczyć o dodatkowe miejsce na pierwszy period Pucharu Świata.

 

źrodło: PZN

 

Dodaj komentarz