You are currently viewing Klingenthal: Andre Tande na prowadzeniu, Polacy powalczą o podium

Klingenthal: Andre Tande na prowadzeniu, Polacy powalczą o podium

Norweg Daniel Andre Tande skoczył 134 metry i z notą 139.1 prowadzi po pierwszej serii konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. W czołówce plasuje się trzech Polaków. Dawid Kubacki jest aktualnie trzeci, Bartłomiej Kłusek czwarty, a Maciej Kot szósty. O podium powalczy także dziesiąty Stefan Hula.

Polacy powalczą o podium – różnice między zawodnikami są niewielkie. Poza liderem straty do drugiego Domena Prevca, który oddał najdłuższy skok konkursu (134,5 m) czołowa dziesiątka traci niewiele. Pomiędzy zawodnikami różnice wynoszą kilka dziesiątych punktu.

Aktualnie będący w „trójce” Kubacki skoczył 129,5 metra i przy korzystnej kompensacji za wiatr wyprzedza skoczków, którzy lądowali za 130. metrem. Tuż za nim plasuje się Bartłomiej Kłusek, który uzyskał 133 metry i notę 131.2 pkt. Strata szóstego Kota (129,5 metra) do podium wynosi zaledwie punkt i dwie dziesiąte. O podium może powalczyć także dziesiąty aktualnie Stefan Hula (130,5 metra i 129.3 pkt).

PEŁNE WYNIKI I SERII

Zapunktują dziś wszyscy Polacy. Czternaste miejsce zajmuje Andrzej Stękała (130 m), a 22. jest Krzysztof Biegun (122,5 m). 

Dodaj komentarz