You are currently viewing Puchar Prezesa PZN: Kukuła triumfuje w Zakopanem

Puchar Prezesa PZN: Kukuła triumfuje w Zakopanem

Ruda Kukula Podzorski fot.Julia .Piatkowska - Puchar Prezesa PZN: Kukuła triumfuje w ZakopanemArtur Kukuła, który niedawno uplasował się na podium zawodów FIS Cup w Szczyrku, potwierdził dziś swoją wysoką formę, triumfując w pierwszy konkursie Pucharu Prezesa PZN na Wielkiej Krokwi (K-120 / HS-134) w Zakopanem. Obok niego na podium znaleźli się reprezentanci polskiej kadry juniorskiej – Adam Ruda i Łukasz Podżorski.

Artur Kukuła po pierwszej serii konkursowej plasował się na trzeciej lokacie ze 127-metrowym skokiem. Finałowa próba (132,0 m) pozwoliła mu jednak wskoczył na najwyższy stopień podium. Na drugim jego stopniu uplasował się reprezentant kadry prowadzonej przez trenera Mateję – Adam Ruda (128,5 / 133,0 m), który mimo lepszych odległości dwukrotnie miał problemy podczas lądowania. Czołową trójkę uzupełnił kolejny zawodnik kadry juniorskiej – Łukasz Podżorski (125,5 / 127,5 m).

Tuż za czołową trójką uplasowali się kolejni skoczkowie z trzeciej polskiej grupy szkoleniowej – Krzysztof Leja i Krzysztof Miętus. Najlepszą szóstkę zamknął trenujący poza kadrami Stanisław Biela. W czołowej dziesiątce uplasowali się ponadto: Tomasz Byrt, Andrzej Zapotoczny, Dawid Jarząbek i Andrzej Gąsienica.

W rywalizacji wzięli udział także goście z zagranicy – Czech Damian Lasota (16. miejsce), a także Ukraińcy – Evgen Marusyak (24. miejsce) i Andriy Vaskul (28. miejsce).

Kolejny dzień zmagań na Wielkiej Krokwi już jutro.