You are currently viewing Artur Kukuła: „Lato było fajnie przepracowane, teraz to procentuje” (WIDEO)

Artur Kukuła: „Lato było fajnie przepracowane, teraz to procentuje” (WIDEO)

Kukula Artur FIS.Cup .Szczyrk.lato .2015 nfot.Julia .Piatkowska - Artur Kukuła: "Lato było fajnie przepracowane, teraz to procentuje" (WIDEO)Trenujący poza kadrami narodowymi Artur Kukuła po podiach wywalczonych w FIS Cup w Szczyrku po raz kolejny udowodnił, że jego skoki są obecnie na wysokim poziomie. 23-letni reprezentant klubu WSS Wisła zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Prezesa PZN w Zakopanem. – Lato było fajnie przepracowane i teraz to procentuje – ocenił.

 

Kukuła w konkursowych próbach lądował na 127. i 132. metrze, co pozwoliło mu wyprzedzić m.in. reprezentantów polskiej kadry C – Adama Rudę i Łukasza Podżorskiego. – Z pierwszego miejsca można być zadowolonym. Skoki mogłyby być trochę lepsze, ale jest w porządku – ocenił, przyznając jednocześnie jeszcze w trakcie oczekiwania na decyzję jury, że niedzielne zawody nie powinny zostać rozegrane ze względu na porywiste podmuchy wiatru.

Forma idzie w górę, cieszę się, że lato było fajnie przepracowane i teraz to procentuje. Myślę, że utrzyma się to do zimy – przyznał Kukuła, a zapytany o szanse na więcej międzynarodowych startów, odparł: – Wiadomo, że trenuje się po to, aby jeździć na zawody międzynarodowe. W lecie wyglądało to, jak wyglądało i tego nie zmienię. Mam nadzieję, że w zimie będzie to wyglądać inaczej, że będzie się brać zawodników na podstawie aktualnej formy, a nie na podstawie znajomości i tego, czy ktoś jest w kadrze.

W planach triumfatora z Zakopanego są teraz letnie mistrzostwa Polski w Szczyrku (9-10 października), a następnie przygotowania do zimy.

 

 

korespondencja z Zakopanego, Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz