You are currently viewing Dłuższa przerwa Koivuranty, Fin rozpocznie kurs pilotażu

Dłuższa przerwa Koivuranty, Fin rozpocznie kurs pilotażu

Koivuranta Anssi Zakopane B.Leja  - Dłuższa przerwa Koivuranty, Fin rozpocznie kurs pilotażuW maju tego roku jeden z najlepszych Finów ostatnimi czasy, Anssi Koivuranta ogłosił, iż nie zobaczymy go na skoczni w sezonie 2015/2016. Jak się okazuje, jego przerwa w karierze może potrwać znacznie dłużej niż jeden rok. Reprezentant Suomi postanowił pójść w ślady kilku swoich narciarskich kolegów i chce szybować w powietrzu na pokładzie samolotu.

 

27-letni Koivuranta jest jedynym sportowcem, który zwyciężył zawody z cyklu Pucharu Świata zarówno w kombinacji norweskiej, jak i w skokach narciarskich. W maju Fin zdecydował jednak, że przyszedł czas na tymczasowe odstawienie nart i spełnienie marzeń. – To nie jest już tajemnica. Marzyłem o tym aby zostać pilotem odkąd byłem dzieckiem – przyznaje Koivuranta. – W listopadzie zaczynam szkolenie w Helsinkach – dodaje.

Podjęta decyzja nie oznacza definitywnego zerwania ze sportową karierą. Fin nie wyklucza ewentualnego powrotu do skoków. Zaznacza jednak, że z pewnością nie nastąpi to wcześniej niż po zakończeniu trwającego dwa lata kursu. – Oznacza to, że wezmę przerwę od uprawiania sportu na kilka lat, ale wciąż jestem wystarczająco młody. Janne Ahonen miał 35 lat kiedy zdecydował się wrócić na skocznię – mówi Koivuranta, powołując się na karierę doświadczonego kolegi z reprezentacji.

Przypomnijmy, iż powodem, dla którego 27-latek zawiesił sportową karierę był brak motywacji i chęci do podjęcia treningów. Chciał jednocześnie odpocząć od zawodowego uprawiania sportu, który był jego celem przez minione 11 lat.

 

źródło: fińskie media

 

Dodaj komentarz