You are currently viewing Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Na życiową formę jeszcze czekam” (WIDEO)

Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Na życiową formę jeszcze czekam” (WIDEO)

DSC 0042 - Dawid Kubacki dla SkokiPolska: "Na życiową formę jeszcze czekam" (WIDEO)Tegoroczny letni sezon, a szczególnie jego pierwsza część była popisem w wykonaniu Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski dzielił i rządził zarówno w cyklu Grand Prix, jak i Pucharze Kontynentalnym. Nam opowiedział o przyczynach wysokiej dyspozycji oraz o tym, czy uda mu się ją utrzymać w czasie sezonu zimowego.

 

- Skoki były całkiem w porządku, to był spokojny trening i fajne warunki. Można było się skupić na dopracowaniu drobnych rzeczy, które tego wymagają, i to był główny cel na dziś - powiedział tuż po zakończeniu treningu Dawid Kubacki.

Podopieczny trenera Maciusiaka był tego lata najmocniejszym reprezentantem Polski - triumfował zarówno w zawodach LGP (Wisła, Hinterzarten), jak i LPK (Kranj). - Przede wszystkim udana była praca, którą włożyłem w swoje skoki, bo od końca zimy trochę jej było. To przynosi efekty. Jestem z tego zadowolony, chociaż wiem, że jeszcze sporo pracy przede mną, aby dopracować drobne rzeczy tak, aby to grało tak, jak powinno. Na życiową formę jeszcze czekam, ale to idzie w tym dobrym kierunku - ocenił reprezentant kadry B.

Jedną z przyczyn wzrostu formy Kubackiego wydaje się być współpraca z trenerem Maciejem Maciusiakiem. - Dogadujemy się, wszystko układa się tak, jak powinno. Obraliśmy przed sezonem pewne cele i teraz konsekwentnie to realizujemy. Elementów, nad którymi pracuję, jest dość dużo, bo jest to sport techniczny i każdy element gra rolę - technika skoku na progu, tak samo lot i lądowanie. Do tego doszła współpraca z psychologiem, która owocuje moim lepszym stanem na zawodach. To wszystko składa się na fajne skoki - podsumował 25-latek z Szaflar.

 

 

korespondencja ze Szczyrku, Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz