You are currently viewing Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Nie ma lepszego treningu niż zawody” (WIDEO)

Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Nie ma lepszego treningu niż zawody” (WIDEO)

DSC 0051 - Kamil Stoch dla SkokiPolska: "Nie ma lepszego treningu niż zawody" (WIDEO)Podczas dzisiejszych treningów przed mistrzostwami Polski w Szczyrku na skoczni Skalite HS-106 pojawił się także dwukrotny złoty medalista z Soczi – Kamil Stoch. Już teraz ocenił mijający letni sezon, opowiedział o najistotniejszych celach nadchodzącej zimy oraz skomentował brak Zakopanego w kalendarzu PŚ 2016/17.

 

Skoki były bardzo dobre i solidne. Jestem zadowolony z ostatnich treningów, ponieważ technika zaczyna już funkcjonować i nie męczę się przy skokach. Zaczynam nabierać większej pewności i większego luzu.Dyspozycja jest coraz lepsza i z tygodnia na tydzień skoki wyglądają coraz lepiej, a ja mam większą radość z tego, co robię – powiedział lider polskiej kadry po dzisiejszych treningach w Szczyrku.

Reprezentant Polski wypowiedział się też o zakończonym niedawno cyklu LGP, w którym zajął dziewiąte miejsce, tylko raz stając na podium (3. lokata w Einsiedeln). – Nie do końca mogę być zadowolony z występów. Przed rozpoczęciem Letniego Grand Prix zakładałem trochę inne cele. Chciałem powalczyć o dobry wynik, natomiast rzeczywistość okazała się inna. Przez pierwsze tygodnie lata technika się pogubiła i przez to skoki w moim wykonaniu trochę kulały. Później zacząłem łapać lepszy rytm i zaczęło to wyglądać trochę lepiej i tak naprawdę dopiero na końcówkę lata udało mi się osiągnąć optymalną dyspozycję - ocenił podopieczny trenera Łukasza Kruczka.

Lider polskiej kadry, zapytany o malejące znaczenie letnich startów, odparł: - Ja patrzę na siebie, na to, co robię, i na to, jak ja podchodzę do startów. Z mojego punktu widzenia te starty są ważne, ponieważ dają mi możliwość ciągłego kontaktu z czołówką i sprawdzenie, na jakim poziomie jestem w danym momencie. Cały czas powtarzam - nie ma lepszego treningu niż same zawody.

Letnie Mistrzostwa Polski będą ostatnim akordem tegorocznej rywalizacji na igelicie. Czy 28-letni Polak już myśli o zimowych startach? - Mistrzostwa Świata w lotach będą jednym z głównych celów tej zimy. Jest jeszcze Turniej Czterech Skoczni, cały cykl Pucharu Świata, Puchary Świata w Zakopanem i Wiśle. Będzie kilka bardzo ważnych momentów tej zimy. Nie można z góry nic zakładać. Ja postaram się przygotować jak najlepiej do całego sezonu, żeby oddawać najlepsze skoki, jakie potrafię w tych ważnych momentach - zapewnia.

Stoch, zapytany także o wstępny kalendarz PŚ 2016/17, w którym zabrakło miejsca dla Zakopanego, odparł: - To już nie zależy ode mnie. Ja będę skakał tam, gdzie będą zawody. Oczywiście będzie to przykre, jeśli te zawody się nie odbędą. I po chwili dodał: - Gdyby rzeczywiście te zawody miały się nie odbyć, to kibice zrobiliby swoje i... roznieśli w pył cały system.

 

 

korespondencja ze Szczyrku, Bartosz Leja

 

 

Dodaj komentarz