You are currently viewing „Złote Czajniki” rozdane!

„Złote Czajniki” rozdane!

schlierenzauer gregor2 s.piwowar - „Złote Czajniki” rozdane!Już po raz 36. Austriacka Federacja Narciarska zorganizowała uroczystą galę, podczas której wręczono prestiżowe nagrody dla najlepszych sportowców sezonu 2014/2015. Rok temu wyróżniono Thomasa Dietharta oraz Thomasa Morgensterna, a tym razem wśród zwycięzców znaleźli się Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft.

 

Gala odbyła się w Centrum Handlowym Europark w Salzburgu. W czasie jej trwania zaprezentowany został sprzęt przygotowany na nadchodzący sezon dla sportowców wszystkich dyscyplin zimowych. Nie mniej istotną częścią wieczoru było rozdanie „Złotych Czajników” dla najlepszych i najbardziej lubianych zawodników minionego sezonu.

Kraft Stefan smile fot.Julia .Piatkowska 300x200 - „Złote Czajniki” rozdane!Nagrody powędrowały do Anny Fenninger oraz Marcela Hirschera, którzy reprezentują Austrię w narciarstwie alpejskim. Zwycięzcą w kategorii „Narciarstwo klasyczne” już po raz piąty został Gregor Schlierenzauer. Nagrodzony „Srebrnym Czajnikiem”, przyznawanym za najlepszy debiut, został natomiast Stefan Kraft, który zwyciężył w 63. Turnieju Czterech Skoczni oraz znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/2015.

Przypomnijmy, że nagrody te są szczególnie cenne, ponieważ przyznawane są przez kibiców i niewątpliwie świadczą o popularności danego zawodnika. Warto również dodać, że rozdawane od 1979 roku trofea, otrzymuje się nie tylko za wyniki sportowe, ale także za postawę poza arenami sportowymi. Zawodnicy, którzy uhonorowani zostali „Złotym Czajnikiem”, powinni być zatem prawdziwymi wzorami do naśladowania.

 

źródło: oesv.at

Dodaj komentarz