You are currently viewing Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Praca przynosi zamierzone efekty” (WIDEO)

Dawid Kubacki dla SkokiPolska: „Praca przynosi zamierzone efekty” (WIDEO)

Kubacki Dawid LMP.Szczyrk.2015 fot.Bartosz.Leja  - Dawid Kubacki dla SkokiPolska: "Praca przynosi zamierzone efekty" (WIDEO)Podczas piątkowej rywalizacji na normalnej skoczni w Szczyrku tytuł letniego mistrza Polski wywalczył Dawid Kubacki. Podopieczny trenera Maciusiaka po raz kolejny udowodnił tym samym, że jego sportowa dyspozycja jest na bardzo wysokim poziomie. – Mam o tyle fajną sytuację, że praca przynosi zamierzone efekty – powiedział po zawodach.

 

Kubacki w konkursowych próbach osiągał 101,5 oraz 107 metrów i wygrał zacięta rywalizację z Maciejem Kotem. – Poziom był bardzo wysoki. W pierwszej serii mieliśmy gorsze warunki i nie udawało się nam daleko odlecieć, ale w drugiej serii warunki zrobiły się lepsze, poszliśmy z wyższej belki. Zrobiły się fajne odległości, fajna walka z wszystkimi zawodnikami. W mojej ocenie było co oglądać – powiedział mistrz Polski.

Na trzecim stopniu podium uplasował się 20-letni Andrzej Stękała, który potwierdził tym samym, że młodsi zawodnicy nie zamierzają odstępować bardziej doświadczonym seniorom. – Andrzeja znam już jakiś czas i wiem, że stać go na dobre skoki. Jestem przekonany, że do zimy włoży jeszcze trochę pracy i te dobre skoki będą się u niego pojawiały coraz częściej – pochwalił kolegę z drużyny Dawid Kubacki i dodał: – Taka sytuacja mnie coraz bardziej cieszy, bo mamy więcej zawodników, którzy walczą o dobre miejsca, a to jest dobre dla całych polskich skoków.

Minione lato było dla skoczka z Szaflar najlepsze w dotychczasowej karierze i jak przyznaje sam zawodnik, jest to następstwo ciężkich treningów. – Czasami jest tak, że człowiek się napracuje i efektów nie widać. Ja mam o tyle fajną sytuację, że ta praca jednak przynosi zamierzone efekty, które już teraz widać. Wiem jednak, że jeszcze sporo pracy przede mną – powiedział i dodał: – To jest dla mnie dodatkowa motywacja, aby dawać z siebie jeszcze więcej.

 

 

informacja własna

 

 

Dodaj komentarz