You are currently viewing Magdalena Pałasz dla SkokiPolska: „Chciałabym zrobić krok do przodu”

Magdalena Pałasz dla SkokiPolska: „Chciałabym zrobić krok do przodu”

Palasz Magdalena LMP.Szczyrk.2015 fot.Bartosz.Leja  - Magdalena Pałasz dla SkokiPolska: "Chciałabym zrobić krok do przodu"Magdalena Pałasz znalazła się na drugim stopniu podium Letnich Mistrzostw Polski rozegranych na skoczni Skalite (K-95 / HS-106) w Szczyrku i nie zdołała obronić mistrzostwa sprzed roku, plasując się za plecami Kingi Rajdy. Nam opowiedziała o swoich skokach, atmosferze w kadrze oraz… ewentualnych lotach na mamucie we własnym wykonaniu. 

 

20-letnia skoczkini uzyskała w swoich piątkowych skokach 79,0 oraz 83,5 metra, co pozwoliło jej na zajęcie drugiego stopnia podium i zdobycie srebrnego medalu krajowego czempionatu. Mimo to Magdalena Pałasz czuła pewien niedosyt. – Mam mieszane uczucia co do swoich skoków, nie jestem do końca zadowolona, ponieważ mogłam zrobić więcej. Z drugiej strony nie czuję się też specjalnie rozczarowana – moja dyspozycja na chwilę obecną nie jest bardzo wysoka, więc cieszę się, że zostałam wicemistrzynią Polski – optymistycznie podsumowała podopieczna Sławomira Hankusa. 

Palasz Szwab 2 B.Leja 300x206 - Magdalena Pałasz dla SkokiPolska: "Chciałabym zrobić krok do przodu"
Magdalena Pałasz i Joanna Szwab, fot. Bartosz Leja

W polskiej kadrze jest zaledwie kilka skoczkiń, dlatego, jak może się wydawać, nie ma miejsca na konflikty i kłótnie. Czy faktycznie tak jest i dziewczyny wspierają się w trudnych chwilach? Okazuje się, że tak. – Jest nas mało i jeśli nie będziemy trzymały się razem, to będzie nam ciężko, a jedna bez drugiej nie da sobie rady. Gdy któraś się obrazi, to tak naprawdę zostajemy tylko we dwie, a trudno między sobą wybierać. Dlatego jak najbardziej staramy się nawzajem wspierać – podkreśla Magdalena Pałasz. Nie oznacza to, że cały czas panuje wspaniała atmosfera. – Jak to między dziewczynami, czasem pojawiają się drobne kłótnie czy problemy, ale nie ma takich sytuacji, by jedna była przeciwko drugiej.    

Palasz Magdalena LMP.Szczyrk.2015 lot fot.Bartosz.Leja  300x200 - Magdalena Pałasz dla SkokiPolska: "Chciałabym zrobić krok do przodu"
Magdalena Pałasz, fot. Bartosz Leja

Zanim do kadry przebojem wdarła się Kinga Rajda, wśród dziewcząt rządziła właśnie Pałasz oraz Joanna Szwab. Zawodniczka klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre, zapytana o cele na zimę, podkreśla, że marzy, aby wrócić do swojej dawnej, dobrej dyspozycji. – Po tej zimie, ciężkiej dla mnie, chciałabym zrobić jakiś krok do przodu. Tak naprawdę sama nie wiem do końca, czego od siebie oczekuję – nie wiem, na jakich zawodach będę startowała, gdzie będę jeździła, dlatego chcę po prostu lepiej skakać.

W ciągu ostatnich miesięcy w narciarskim środowisku pojawiały się różne opinie dotyczące ewentualnych przyszłych konkursów kobiet na mamucie. Czy Magdalena Pałasz chciałaby kiedyś wystartować w takich zawodach? – Część dziewczyn jest na to gotowa, ale ja na pewno nie. Na chwilę obecną nawet nie przyszłoby mi to do głowy, bo jest mi czasem ciężko pozbierać się na „dziewięćdziesiątce”, a co dopiero na takich wielkich skoczniach, dlatego o tym nie myślę – zakończyła nowa wicemistrzyni Polski. 

 

rozmawiała w Szczyrku, Kasia Nowak

 

Dodaj komentarz