You are currently viewing Boyarintsev: „Musiałem schudnąć i przyzwyczaić się do nowej wagi”

Boyarintsev: „Musiałem schudnąć i przyzwyczaić się do nowej wagi”

Boyarintsev Vladislav WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Boyarintsev: "Musiałem schudnąć i przyzwyczaić się do nowej wagi"Na olimpijskich skoczniach w Soczi odbywają się mistrzostwa Rosji, a w rywalizacji na normalnym obiekciej złoty medal zdobył Vladislav Boyarintsev. 20-letni reprezentant ekipy Sbornej zdaje się tym samym powracać do wysokiej formy prezentowanej na początku zeszłego sezonu. Jak sam przyznaje, lepsze skoki oddaje m.in. dzięki zmniejszeniu wagi ciała.

 

Boyarintsev na normalnej skoczni zdołał wywalczyć tytuł mistrza kraju, a na dużym obiekcie uplasował się na 10. miejscu. – Cieszę się, że udało mi się zbliżyć do swojej najlepszej formy, która pozwoliła mi w zeszłym roku stanąć na podium Letniej Grand Prix w Ałmatach i pomyślnie rozpocząć pierwszy etap Pucharu Świata - powiedział po zawodach i dodał: - Mam wrażenie, że mam naprawdę duży potencjał. Walczyłem nie tylko z rywalami ze skoczni, ale także z samym sobą. Musiałem sprostać wyzwaniu. Jednym z ważnych elementów wpływających na udane występy w skokach narciarskich to optymalnie dopasowana waga. Ze względu na wyniki musiałem schudnąć 5 kg. Teraz, przy wzroście 177 cm moja waga wynosi 58,5 kg. Musiałem się przyzwyczaić do nowej wagi, a wcześniej zredukować ją wyłącznie do określonego poziomu - nie więcej, ale także nie mniej. Waga ustabilizowała się dopiero pod koniec lata.

- Na początku tak naprawdę nie wierzyłem, że zmniejszenie masy ciała prowadzi do takich wyników - wyznaje młody Rosjanin. - Podczas wykonywania skoków miałem jednak poczucie lekkości lotu, nawet nieważkości. Mam nadzieję, że to uczucie pozostanie. Nie mam żadnych konkretnych celów na sezon pod względem zajmowanych miejsc. Postaram się dać z siebie maksimum.

- Bardzo się cieszę, że po niedawnym kryzysie forma Vladislava Boyarintseva rośnie, zasłużył na zwycięstwo w walce z kolegami z drużyny rosyjskiej - powiedział jeden z rosyjskich trenerów, Giennadij Chizov, i dodał: - Dziś jesteśmy przekonani o słuszności naszej decyzji o utworzeniu dwóch równych zespołów. Wszyscy nasi zawodnicy potwierdzili swój status czołowych rosyjskich skoczków. Jestem zadowolony także z kontynuacji serii dobrych wyników doświadczonego Denisa Kornilova.

Rosyjska drużyna w dniach 23-30 października w poszerzonym składzie wyruszy na zgrupowanie do niemieckiego Oberhofu. Będzie to sprawdzian dla 12 zawodników, zarówno liderów zespołu, jak i tych rezerwowych, celem zapewnienia ciągłości w drużynie. Wydarzenie to będzie okazją do sprawdzenia gotowości podopiecznych rosyjskiego sztabu na tle wiodących europejskich skoczków m.in. reprezentacji Niemiec, Słowenii i Polski. Na koniec mistrzostw Rosji w Soczi i tygodnia treningów w Oberhofie wybrani zostaną uczestnicy ostatniego etapu przygotowań, który odbędzie się w listopadzie w Soczi. W drugiej połowie listopada liderzy zainaugurują Puchar Świata, a reszta będzie kontynuowała treningi w Niżnym Tagilu.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

 

Dodaj komentarz