You are currently viewing Soczi: Kornilov mistrzem Rosji na dużej skoczni

Soczi: Kornilov mistrzem Rosji na dużej skoczni

kornilov denis2 kd - Soczi: Kornilov mistrzem Rosji na dużej skoczniPo rywalizacji na normalnej skoczni, Rosjanie w krajowym czempionacie w Soczi przystąpili do walki na dużym obiekcie olimpijskim (K-125 / HS-140). Najlepszy okazał się doświadczony 29-letni Denis Kornilov, natomiast złoty medalista ze skoczni 95-metrowej, Vladislav Boyarintsev, uplasował się dopiero na dziesiątej lokacie.

Denis Kornilov sięgnął po tytuł mistrzowski skacząc 135,5 oraz 140,5 metra i minimalnie, o 1,3 punktu wyprzedził drugiego w stawce zawodnika. Miejsce to zajął były kombinator norweski Evgeniy Klimov (137,0 / 139,5 m), przebojem wdzierający się do rosyjskiej reprezentacji narodowej. Na trzeciej pozycji wylądował Ilmir Hazetdinov (132,5 / 140,5 m), który w tym sezonie po raz pierwszy w karierze wywalczył podium zawodów Letniej Grand Prix.

Tuż za podium z kolejnymi ponad 130-metrowymi skokami uplasowali się: Roman Trofimov, Alexey Romashov i Anton Kalinitschenko. W rywalizacji nie wziął udziału m.in. kontuzjowany Dimitry Vassiliev.